targi ślubne Szczecin

Artykuły powiązane

 Mikrodermabrazja to sposób mechanicznego złuszczania naskórka i/lub skóry właściwej bez uszkodzeń termicznych i niepożądanych objawów. Polega to na delikatnym ścieraniu powierzchni skóry, aż do pożądanego poziomu. Zabieg różni się od inwazyjnych peelingów chemicznych tym, że efekty widoczne są od razu i w zasadzie bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

 Zabieg mikrodermabrazji przeprowadza się za pomocą mikrokryształków korundu (tlenku glinu), materiału naturalnego i neutralnego dla skóry. Korund jest najtwardszym po diamencie minerałem występującym w naturze. Jest niewchłanialny przez skórę. Dzięki wyjątkowej zdolności ścierania i wysokiej czystości chemicznej jest substancją idealną do bezpiecznego wykorzystania przy zabiegach abrazji. Tlenek glinu nie wywołuje reakcji alergicznych, a zmieszany z powietrzem pod ściśle określonym ciśnieniem ściera powierzchniowe warstwy skóry w sposób postępujący, aż do pożądanej głębokości.

 Usunięcie powierzchniowych warstw skóry stymuluje naturalną odbudowę nowej tkanki. W wyniku usunięcia warstwy rogowej (peeling powierzchniowy, kosmetyczny) lub warstwy brodawkowej (peeling redniogłęboki wykonywany przez lekarza) skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, jaśniejsza i bardziej świeża. Głębsza mikrodermabrazja wykorzystywana jest w terapii rozstępów, blizn i pozwala zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować delikatne zmarszczki i przebarwienia. Wyniki zabiegu są natychmiastowe.

 Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i taki stan utrzymuje się przez kilka godzin, ale widoczna jest również znaczna poprawa jej kondycji. Dla bardziej widocznego i trwalszego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów (2-10) średnio co 7-10 dni lub w odstępach 3-4 tygodniowych, gdy mamy do czynienia z zabiegami medycznymi. Wszystko jest uzależnione od wskazań i oczekiwań pacjenta. Efekty zabiegów kumulują się i po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych efektów zaleca się ponowne wykonanie zabiegu co 4-6 tygodni. Mikrodermabrazję można przeprowadzać na wszystkich typach cery (dobierając odpowiednio głębokość i siłę ścierania) i każdej części ciała: twarzy, szyi, dekolcie, plecach, dłoniach.

 Zabiegi mikrodermabrazji są bezbolesne. Na początku odczuwa się zassanie, a następnie masowanie i lekkie ścieranie skóry. Zabieg trwa około 20 minut. Po nim stosuje się kojącą maseczkę, która ma za zadanie redukcję zaczerwień.

 Zastosowanie mikrodermabrazji znacznie zwiększa penetrację składników aktywnych kosmetyków w głąb skóry, warto więc w trakcie kuracji zastosować odpowiednie preparaty domowe. Szczególnie często po zabiegach zaleca się stosowanie serum z witaminą C, które dodatkowo rozjaśnia skórę, a jego działanie antyoksydacyjne chroni obnażony naskórek przed szkodliwym działaniem promieni UV.

 Czasami zabiegi mikrodermabrazji łączone są z sonoforezą, czyli aplikowaniem substancji aktywnych przy pomocy ultradźwięków. Jest to zalecane zwłaszcza pacjentkom, u których mikrodermabrazja wykonywana jest w celach odmładzających.  Bezpośrednio po zabiegu można odczuwać mrowienie, świąd lub pieczenie skóry, które szybko ustępuje. Pojawia się także zaczerwienienie skóry, które wygląda jak po wizycie w solarium. Zaczerwienienie zwykle utrzymuje się do kilku godzin, natomiast u osób ze skórą szczególnie wrażliwą może trwać nawet do trzech dni. Co ważne dla większości kobiet - nie ma przeciwwskazań do wykonywania delikatnego makijażu nawet bezpośrednio po zabiegu kosmetycznym.

Wskazania do mikrodermabrazji:

- przed zabiegami z użyciem substancji aktywnych w celu zwiększenia ich działania
- regeneracja skóry
- silne zrogowacenie skóry
- zaburzenia pigmentacji, przebarwienia
- trądzik pospolity, blizny potrądzikowe
- łojotok i suchość skóry
- rozszerzone pory
- rozstępy, blizny, bliznowce
- delikatne zmarszczki
- wiotkość skóry
- fotostarzenie (uszkodzenie słoneczne spowodowane promieniami UV)

Przeciwwskazania:

- zakażenia bakteryjne
- zakażenia wirusowe skóry (opryszczka, brodawki)
- nowotwory skóry, znamiona, naczyniaki jamiste
- zranienia, zadrapania
- inne uszkodzenia skóry