Artykuły powiązane

  Często narzekamy na defekty własnej urody i dolegliwości zdrowotne. Często też obarczamy winą za te mankamenty wiele czynników lecz nigdy siebie. Mało kiedy uczciwie przyznajemy się do tego, że owe niedoskonałości naszego wyglądu i samopoczucia są wynikiem naszego lenistwa i braku konsekwencji w dążeniu do założonego celu.

 W związku z powyższym Keep-Fit.pl przeprowadziło ankietę, w której chciało poznać sposoby na bycie w formie preferowane przez osoby odwiedzające forum www.e-wesele.pl. Wyniki ankiety były zaskakujące.

 Taki sam procent osób, przyznaje się do tego, że nigdy nic nie robi, by być w formie (I grupa), jak procent ludzi, którzy zdrowo się odżywiają i uprawiają regularnie sport (II grupa). Każda z tych grup stanowiła 27,6%. II grupa osób - zdrowo się odżywiających i będących regularnie w ruchu - powinna stanowić przykład dla wszystkich tych, którzy chcą być zdrowi, a przy okazji chcę świetnie wyglądać. Przede wszystkim zaś naśladować ich powinni Ci, którzy deklarują, że nie robią nic dla swojego zdrowia, jak i III grupa ankietowanych stanowiąca 17,2% przyznająca się, że od czasu do czasu stosują dietę niskokaloryczną oraz 3,4% osób biorących udział w ankiecie (IV grupa), które zdeklarowały, że wiecznie są na diecie.

 Godne zauważenia są osoby, które dla dobrej formy regularnie uprawiają sport (6,9%-V grupa), jak i te które zdrowo się odżywiają (17,2% - VI grupa). Wiedzą one bowiem, że trzeba robić coś dla siebie, swojego ciała i zdrowia. Wiedza ta jednak jest bardzo powierzchowna, a stosowanie tylko jednej z tych dwóch metod (diety lub ruchu) może dawać niewymierne efekty.

 Najpewniejszą drogą prowadzącą do bycia zgrabnym i zdrowym jest trzymanie się zarówno zbilansowanej diety, jak i regularne trenowanie. Warto pamiętać o tym, że wraz ze zmianą (tu wzrostem) naszej aktywności fizycznej zmienia się zapotrzebowanie naszego organizmu na składniki odżywcze. O tym jednak bardziej dokładnie będzie w następnym numerze UROCZYSTOŚCI.

 Słowo "trenowanie" może skutecznie odstraszyć osoby, które dopiero raczkują w temacie "jak osiągnąć dobrą formę". Całkiem niepotrzebnie. Dobre samopoczucie i sylwetkę można zdobywać całkiem przyjemnymi sposobami. Osoby udzielające się na forum i będące ankietowanymi podają bardzo lekkie i przyjemne przepisy na Keep-Fit (ang. trzymaj formę, być w formie). Wiele z nich powołuje się na zasady zgodne z opisanymi w artykule "Wymarzona figura w zasięgu ręki" ("Uroczystość" nr V/VI-2007), czyli są aktywni na co dzień i jedzą te produkty, które prócz kalorii wnoszą dużo wartości odżywczych.

 Jak być aktywnym? Wystarczy używać schodów zamiast windy. Przejść się pieszo do osiedlowego sklepu miast podwozić swoje zastałe kości. Pojechać rowerem tam, gdzie chcemy się wybrać autobusem lub autem na weekendową wycieczkę.

 Wszystko to jest w zasięgu Twojej ręki, tak jak wymarzona figura. Nigdy nie zasłaniaj się brakiem czasu czy wiedzy. Swoim czasem gospodarujesz Ty sam. Wiedzę potrzebną do odzyskania lub polepszenia formy mają osoby kompetentne, które możesz znaleźć w najbliższym fitness klubie.

 Pamiętaj, że jedyne, co Cię ogranicza to Twoje lenistwo i brak wyobraźni.