Artykuły powiązane

Jesteś Kobietą, Kobietą stworzoną przez Boga. Musisz nieść sobą Piękno w Świat - tym hasłem powinnyśmy zaczynać swój nowy dzień, wierzyć w swój potencjał i rozwijać go.

 Nie ma niepięknych kobiet. Każda z nas jest jak kwiat, ma swój kolor, kształt, zapach i charakter. Z braku wiedzy lub czasu nie wiemy jak o siebie zadbać. A przecież każda z nas ma w sobie to "coś". Spróbujmy "to" z siebie wydobyć. Jeżeli chcemy stworzyć nasz własny styl, pokazać nasze indywidualne zalety (piękny kształt ust, kolor oczu, arystokratyczną cerę), zwróćmy się o pomoc do specjalisty. Nie gońmy za tym, co modne, odszukajmy własne "Ja", swoją niepowtarzalność, seksapil i kobiecość. Swoim wyglądem same możemy tworzyć trendy. Makijażem możemy wyeksponować naszą urodę, nasze piękno, doda on nam poczucia pewności siebie w trakcie dnia, a także sprawi, że będziemy czuły, że nic nie stoi nam na przeszkodzie w załatwieniu spraw.

Jakie warunki ma spełniać makijaż?

 • Musi być lekki, nie rzucać się w oczy, twarz powinna wyglądać świeżo i zadbanie
 • Przede wszystkim - trwałość. Kosmetyki muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju skóry i muszą być dobrego gatunku
 • Trzeba go wykonać technicznie dobrze, wszystkie kolory muszą płynnie przechodzić jeden w drugi, a nałożenie kosmetyków powinno się odbyć w odpowiedniej kolejności
 • Nie zapominajmy o wodoodpornych kosmetykach, przecież właśnie one zapewniają nienaganny wygląd przez cały dzień
 • Biorąc pod uwagę nasz strój, styl i osobowość, makijaż musi być indywidualnie dobrany kolorystycznie i mieć określone nasycenie
 • Przy wykonaniu ślubnego makijażu, warto wziąć pod uwagę to, że musi on spełniać kilka funkcji, w świetle dziennym nie może być maską, ma wyglądać naturalnie. Na sesji zdjęciowej ma podkreślać urodę, być nieco zmatowiony, a wieczorem być nadal świeżym, nasyconym i wyjątkowym

   Oddając się w ręce fachowców warto zrobić makijaż próbny, aby sprawdzić profesjonalizm wizażysty, jakość kosmetyków i trwałość makijażu. Nie szukajcie tanich lub drogich wizażystów, po prostu dobrych, ta reguła zresztą obowiązuje w każdym zawodzie. Trzeba samemu ocenić ich pracę. Wracając jednak do tematu mody i trendów na wiosnę/lato 2007 - wizażyści proponują odważne kolory cieni, turkus, zieleń, fiolet i granat w połączeniu z kolorami ziemi i pustyni, czyli beżu, popielu, brązu i cegły. Akcentami w wieczorowym makijażu mogą być złoto i srebro. Dodatkowym elementem trendy makijażu są mocno wyprofilowane (brązami, różami i perłową masą) policzki. Błyszczyk należy zamienić na szminkę, ponieważ w modzie są zmysłowe, lekko matowe usta.

   Za oknami niepodzielnie panuje Wiosna, a Twój dobry humor jest wyłącznie w Twoich rękach! Zacznij dzień od uśmiechu i powiedz sobie - JESTEM PIĘKNA!

  Specjalistki: Lilia Nogal - Mistrzyni Polski w "Art Nail" oraz Vice Mistrzyni Europy w "Art Nail"
  Lilia Nogal (córka) - mistrzyni Polski w Makijażu oraz zdobywczyni V miejsca dla Polski na Mistrzostwach Świata w Makijażu w Paryżu 2005 r.