Artykuły powiązane

 Tak, tak, to prawda. Nie wszyscy jednak biorą sobie do serca to przysłowie i nie przywiązują uwagi do tego, co mają na sobie. Czy czarna torebka pasuje do wszystkiego, czy kolor skarpetek ma znaczenie, czy spódniczka pasuje do swetra?

 Mówi się, że "nie szata zdobi człowieka" jednak badania wskazują, że pierwsze dwie minuty decydują o tym jak jesteśmy odbierani przez innych. W 55% wywieramy na kimś wrażenie poprzez: ubiór, uczesanie, higienę.

 Styl to poczucie dobrego smaku i harmonii w kwestii ubioru. Sformułowanie "modnie" nie zawsze idzie w parze z "gustownie". Ubranie się modnie, efektownie i elegancko - może być ratunkiem w kiepski dzień, może nam poprawić humor, samoocenę i pewność siebie. Formy i barwy naszego ubioru informują innych o tym, jak postrzegamy samych siebie i jaki mamy nastrój. Pamiętajmy - w zależności od tego jak się ubieramy, tak jesteśmy postrzegani przez innych.

 Na rynku odzieżowym posiadamy obecnie multum ciuchów, dodatków, kosmetyków, ale właśnie tajemnica tkwi w tym, jak to wszystko ze sobą zestawić. Jeżeli sami nie dajemy sobie rady warto spróbować zasięgnąć porady specjalistów w zakresie stylizacji lub próbować, próbować i przymierzać!

Czym jest stylizacja?
 Stylizacja dąży do tego, aby ubierać się zgodnie z kształtem naszej sylwetki, dobierać kolory według naszego charakteru. Dzięki detalom możemy skupiać uwagę na określonych partiach naszego ciała, innymi sposobami odwracać uwagę od wad tak, aby sylwetka wyglądała optymalnie. Naprawdę indywidualny styl często ma niewiele wspólnego z tym, co jest obecnie modne. Poczucie bycia modnym wzrasta, kiedy ma się na sobie ostatni krzyk mody w danym sezonie jednak nie koniecznie ma to odzwierciedlenie w dobrym stylu. Należy wyciągnąć z mody to, co ma do nas pasować i tak dobrać ubiór by wykreować własny osobisty styl. Strój musi być dobrany nie tylko do sylwetki, ale także do stylu życia i wartości, jakimi się kierujemy w życiu, aby nasza ekspresywność nie kłóciła się z wyglądem.

 Kolory są ubiorem naszej osobowości. Nosząc właściwe nam kolory wpływamy nie tylko na atrakcyjność naszego wyglądu zewnętrznego, ale tym samym wspomagamy naszą psychikę. Pamiętajmy o sile koloru!

 • biały tradycyjnie kojarzy się z czystością i prawdą, wzbudza zaufanie
 • niebieski jest równoznaczny z konserwatywnością, męskością i prawdą
 • granatowy wspomaga solidność, zaufanie, siłę i uczciwość
 • fioletowy przeznaczony jest dla osób kreatywnych i pomysłowych
 • czerwony dodaje siły, energii i przebojowości
 • zielony jest synonimem wzrostu, młodości, a więc rozwoju i energii
 • żółty reprezentuje optymizm i radość, pobudza komunikację
 • brązowy wskazuje na bezpieczeństwo, trwałość i niezawodność
 • czarny świadczy o pewności siebie, władzy, egocentryzmie i wyrafinowaniu
  Centrum Stylizacji "AGG"
  Anna "Gielar" Gregorczyk