Artykuły powiązane

 Wielkie uroczystości zazwyczaj skłaniają nas do rozważań na temat udoskonalenia własnej urody. Kobieta zawsze chce być piękna - myślimy, więc o wygładzeniu zmarszczek, odżywieniu skóry czy usunięciu drobnych defektów, jak brodawki, blizny czy znamiona.

 Po 25. roku życia kondycja skóry zaczyna słabnąć, pojawiają się delikatne siatki, wyraźniejsze stają się też zmarszczki nosowo-wargowe. Zaczynamy wtedy stosować kremy i zabiegi kosmetyczne. Jeśli nie przynoszą one satysfakcjonujących efektów, sięgamy po odmładzające zabiegi medycyny estetycznej.

Nieoperacyjne odmłodzenie twarzy

 Wygładzanie zmarszczek i rewitalizacja skóry to jedne z najczęściej zgłaszanych próśb w gabinecie medycyny estetycznej. Stosujemy tu dwie główne metody likwidacji zmarszczek: wygładzenie wypełniającym materiałem medycznym oraz rozluźnienie mięśni mimicznych toksyną botulinową. Toksynę stosujemy w okolicy oczu i czoła - blokuje ona skurcze wybranych mięśni mimicznych, co sprawia, że zmarszczki zanikają - dotyczy to np. kurzych łapek, poziomych zmarszczek na czole czy tzw. lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami. Wypełniacze zaś wypychają zmarszczki i wygładzają skórę, zaś te naturalne - oparte na kwasie hialuronowym - dodatkowo nadają jej zdrowszy wygląd. Stosujemy je głównie do zmarszczek nosowo-wargowych oraz uwydatniania ust. W efekcie tych zabiegów większość kobiet czuje się co najmniej o kilka lat młodziej.

Kwas hialuronowy - dobrodziejstwo medycyny estetycznej

 Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie, wiąże wodę nawilżając w ten sposób skórę i zapewniając jej świeżość, jędrność i zdrowszy wygląd. Z czasem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, przez co skóra traci elastyczność i witalność. Podanie kwasu hialuronowego śródskórnie uzupełnia tę stratę dając bardzo naturalny efekt odmłodzenia. Kwas hialuronowy jest wchłaniany przez organizm w sposób naturalny nie zostawiając śladu obcej substancji w tkankach. Dzięki swoim właściwościom kwas hialuronowy jest postrzegany jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających w kosmetologii oraz medycynie estetycznej.

Restylane - wygładzanie zmarszczek i rewitalizacja skóry

 Wśród wypełniaczy opartych na kwasie hialuronowym jednym z najpopularniejszych jest rodzina Restylane, rozwijana od 1996 r. przez szwedzką firmę Q-MED AB. Używane są one do likwidacji zmarszczek oraz rewitalizacji skóry wielu obszarów ciała. Zabieg z Restylane realizuje dwie funkcje: materiał podany śródskórnie wypycha i wygładza zmarszczki, zaś zawarty w nim kwas hialuronowy nadaje skórze młodszy i jędrny wygląd. Jako materiał pochodzenia niezwierzęcego, Restylane zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo - nie wywołuje uczuleń i jest dobrze udokumentowany w trakcie ponad 4 milionów zabiegów na świecie. Poprawa po takich zabiegach z Restylane widoczna jest od razu, zaś pełen efekt estetyczny ustala się po 2 tygodniach. Wiele pacjentek wybiera także rewitalizację skóry twarzy, dekoltu i dłoni, dającą gładszą i jędrniejszą skórę, szczególnie atrakcyjna dla osób ze skórą scieńczałą, pokrytą siatką zmarszczek.

Jak upiększamy usta

 Kobiety marzą o pełniejszych, zmysłowych ustach. Często w młodości były one naturalnie piękne, z upływem czasu jednak stały się mniej jędrne. Atrakcyjny kształt nadajemy im na kilka sposobów: poprawiamy kontury, uwypuklamy wargi w całości lub w środkowej części, modelujemy łuki Kupidyna (pomiędzy górną wargą a nosem). Uzyskane efekty są bardzo naturalne, usta po korekcji nie różnią się od naturalnych warg zaś efekt trwa nawet do 1,5 roku. Podnosimy także opadające kąciki i wygładzamy zmarszczki palacza dookoła warg, co nadaje twarzy bardziej łagodny i sympatyczny wygląd.

Znamiona, brodawki, włókniaki

 Często spotykanymi defektami urody są brodawki i znamiona barwnikowe, włókniaki oraz plamy i przebarwienia o zróżnicowanym pochodzeniu. Znamiona barwnikowe są łagodną zmianą nowotworową skóry i jako takie są usuwane chirurgicznie ze wskazań medycznych. Po usunięciu wycinek oddajemy do badania histopatologicznego celem upewnienia się, że zmiana miała charakter łagodny. Planując taki zabieg trzeba pamiętać, że przez pewien okres po wycięciu nie należy opalać miejsca z blizną ani w świetle słonecznym, ani na solarium. Włókniaki występują najczęściej w dużych ilościach, są jednak bardzo łatwe do usunięcia zabiegami elektrochirurgii.

Plamy i przebarwienia

 Plamy i przebarwienia skóry występują częściej u starszych osób. Przyczyny ich powstawania są zróżnicowane, mogą być starzeniowe, hormonalne, pociążowe, posłoneczne. Metodę usunięcia plam dobieramy odpowiednio do rozpoznanej przyczyny ich powstawania. Stosujemy tu m.in. laseroterapię - fotoodmładzanie skóry, mikrodermabrazję polegającą na zabiegowym starciu naskórka i odsłonięciu młodszych warstw skóry, oraz mocniejsze peelingi chemiczne. Efektem jest usunięcie plam, a przy okazji odmłodzenie i ujędrnienie skóry.

Trądzik - kłopotliwa dolegliwość młodych

 Młodsze osoby nie martwią się jeszcze zmarszczkami, ale mają inne kłopotliwe problemy - najczęściej jest to trądzik lub wypryski skórne. Cerę leczymy na kilka sposobów, wśród mocno działających kuracji stosujemy m.in. laseroterapię, mikrodermabrazję, oraz głębokie peelingi lekarskie. Efektem terapii będzie uspokojenie skóry, ograniczenie wydzielania sebum (łojotoku) oraz trwałe zniknięcie trądziku.

Kiedy się zdecydować?

 To sprawa indywidualna, związana ze stanem zdrowia, urodą i samopoczuciem każdej z nas. Nawet niewielkie nieoperacyjne zabiegi pozwolą nam znów poczuć się kilka a nawet kilkanaście lat młodziej. Wykonywane w gabinecie lekarskim, obecnie zabiegi dostępne są prawie dla każdego. Przeciwwskazania to głównie ropne zmiany skóry oraz niektóre choroby układowe. Planując leczenie pamiętajmy, że wiele zabiegów wymaga czasu na ustabilizowanie efektu. Jeśli się zdecydujemy - upiększenie choć planowane na wielką uroczystość, pozostanie nam na dłużej, przyczyniając się do lepszego samopoczucia na co dzień. Na świecie wygładzanie zmarszczek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, wpisując się w ogólny nurt długiego zachowania urody, witalności i dobrego samopoczucia.