Artykuły powiązane

 Już w starożytności olejki eteryczne były znane ze swoich cudownych właściwości terapeutycznych i upiększających. Ze względu na złożony, wymagający niezwykłej precyzji sposób pozyskiwania ich z serca roślin (aby otrzymać 0,5 kg olejku różanego należało do tego wykorzystać aż 100 kg płatków róż),olejki były zawsze towarem trudno dostępnym. Przez wieki stanowiły jeden z największych symboli luksusu i przepychu na dworach królów i faraonów. Na początku - pozyskiwane przez starożytnych kapłanów, następnie - mnichów, którzy całe życie poświęcali kontemplacji, nauce i badaniu roślin. Obecnie opracowywane są w najnowocześniejszych laboratoriach Mary Cohr przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

 W aromaterapii używa się wysoce skoncentrowanych esencji - tzw. olejków eterycznych, czyli lotnych substancji zapachowych, które powstają pod wpływem słońca w różnych częściach roślin. Otrzymuje się je przez wyciskanie (ze skórki cytrusów) lub destylacje z wodą i parą wodną. Przed wykorzystaniem do celów aromaterapii te naturalne esencje muszą być rozcieńczone. Aromaterapeutyczne olejki są zatem mieszaniną naturalnych olejków eterycznych i olejków roślinnych.

 Rewolucją było wynalezienie kremu esencjonalnego Mary Cohr, w którym olejki są w formie ultrapenetrującego hydrożelu, który po użyciu pozostawia skórę czystą, gładką i jedwabistą, bez najmniejszego efektu świecenia.

 W gabinecie możemy poddać się wspaniałej 50 minutowej przerwie dla urody, która poprawi samopoczucie, zbalansuje, odświeży i doda blasku skórze. Zabiegi Mary Cohr oparte o działanie olejków esencjonalnych zabiorą każdego w podróż po świecie piękna i spektakularnych efektów zabiegowych. Podczas każdego zabiegu można cieszyć się przyjemnością, płynącą z odprężającego masażu (łączy w sobie kilka technik; uciskową, refleksjologię i shiatsu), który zapewni dobre samopoczucie, przyniesie relaks dla ciała i duszy, dotleni i odżywi skórę.

 Olejek esencjonalny z lawendy odstresowuje i zrelaksuje skórę. Olejek rozmarynowy doda energii i przywróci naturalny blask. Olejek z szalwi wspomoże naturalne procesy regeneracyjne.

 W dzisiejszych czasach, w gonitwie za jutrem, warto czasem zapomnieć choć na chwilkę o codzienności i zanurzyć się w błogim stanie jaki daje zrewolucjonizowana aromaterapia, szczególnie wtedy kiedy stres sięga zenitu - przed włożeniem białej sukni i powiedzeniem tego magicznego TAK.