Artykuły powiązane

 

tekst: Jolanta Tymińska – specjalista ds. fotodepilacji i fototerapii DepilConcept Polska
foto: materiały DepilConcept

 

Redukcja naczynek, czyli kiedy powstają pajączki i co zrobić, żeby skutecznie się ich pozbyć?
Pajączki to problem dokuczający osobom z każdym rodzajem cery. Emocje przed ślubem, nagłe zmiany temperatury, wysyłek fizyczny – wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra zaczyna się czerwienić szczególnie na twarzy i tu najczęściej spotykamy się z problemem rozszerzonych lub pękniętych naczynek. Dlaczego?


Główną funkcją układu krwionośnego skóry jest dostarczanie komórkom tlenu i substancji odżywczych oraz zabieranie dwutlenku węgla i zbędnych produktów przemiany materii. Za „obsługę” naskórka odpowiadają naczynia zlokalizowane w niższej warstwie – skórze właściwej. Naczynia mają elastyczne ścianki rozszerzają się i zwężają, w zależności od tego, jak wiele krwi jest w danej chwili potrzebne. Pod wpływem różnych czynników, proces ten ulega zaburzeniu i naczynka rozszerzają się, ale „zapominają” się zwęzić – na powierzchni skóry pojawia się rumień. Z upływem lat i dalszym wystawieniem skóry na działanie niekorzystnych czynników zmiany utrwalają się, zwiększa się przepuszczalność naczyń, które dodatkowo mają skłonność do pękania. Trwałe zmiany obserwujemy na powierzchni skóry w postaci pajączków. Naczynia doprowadzające krew do skóry twarzy są bardzo silnie unerwione przez co są najbardziej podatne na występowanie problemów naczyniowych.

Jak pozbyć się rozszerzonych naczynek? Redukcja naczynek i przebarwień polega na termicznym zamykaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych i przebarwień przy pomocy światła IPL.
Istniejące pajączki można zlikwidować wyłącznie przy pomocy profesjonalnych zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych. Do najskuteczniejszych z nich zaliczamy fototerapię, która działa na hemoglobinę – barwnik znajdujący się we krwi.
Hemoglobina absorbuje światło emitowane przez urządzenie. Barwnik ten w wyniku przyjęcia ogromnej dawki energii ulega zniszczeniu, uszkadzając przy tym otaczające go tkanki - ścianki naczynia krwionośnego. Po kilkunastu dniach uszkodzone tkanki zostają samoistnie wydalone z organizmu, a naczynko ulega blednięciu. Dodatkowo światło działa przeciwzapalnie, co sprzyja szybszej regeneracji skóry.
Po przeprowadzeniu całej serii zabiegów naczynka i przebarwienia ulegają znacznej redukcji. Skóra staje się jedwabiście gładka, cały układ mikrokrążenia pracuje wydajniej, a koloryt jest jednolity. Skóra staje się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne np. pogodowe. Na znaczeniu tracą problemy z przejściowym zaczerwienieniem, powstającym najczęściej w wyniku czynników zewnętrznych (emocje, wiatr, mróz, ostre potrawy, alkohol).
Zabiegi są mało inwazyjne i nie generują problemów związanych z koniecznością rekonwalescencji. Już kilka minut po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Zabieg możemy wykonywać na wszystkich częściach ciała zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jeżeli to zagadnienie dotyczy Ciebie zapraszamy na konsultacje w Salonie DepilConcept w Szczecinie.

Dla czytelników gazety na hasło: UROCZYSTOŚĆ konsultacja bezpłatna.

 


tel. 880 264 702
e-mail: powstancow80@depilconcept.pl
depilconcept.pl
al. Powstańców Wielkopolskich 80, Szczecin