Artykuły powiązane

tekst: Jolanta Tymińska – specjalista ds. fotodepilacji i fototerapii DepilConcept Polska
foto: materiały DepilConcept

 

Męska depilacja przestaje być tematem tabu. Panowie coraz częściej depilują się zarówno w domu, jak i w profesjonalnych salonach. Do niedawna temat usuwania owłosienia u mężczyzn ograniczał się do omawiania kwestii związanych z goleniem zarostu na twarzy. Mężczyźni dostrzegli jednak liczne zalety związane z usuwaniem włosków na ciele i coraz chętniej poddają się takim zabiegom.

Owłosienie w niektórych strefach ciała powoli przestaje być aprobowane i większość nowoczesnych mężczyzn decyduje się na regularną depilację. Decyzja odnośnie stref męskiego ciała poddawanych depilacji jest sprawą bardzo indywidualną bo czy męskie pachy lepiej wyglądają w wersji owłosionej czy pozbawionej włosów? Panowie zwykle pozbywają się włosków wtedy, kiedy zaczynają im one po prostu przeszkadzać.


Które strefy męskiego ciała warto depilować?
Czy depilować całe męskie ciało czy może wyłącznie wybrane strefy?


Depilacja pach sprzyja utrzymaniu higieny. Za nieprzyjemny zapach potu odpowiadają bakterie znajdujące się na powierzchni skóry, które rozkładają pot, w wyniku czego uwalniane są nie najlepiej pachnące związki. Regularne usuwanie włosków z okolicy pach sprawia, że problem pocenia się jest mniej uciążliwy, a skóra dłużej pozostaje świeża.

Okolice intymne to strefa, w której dochodzi dodatkowy czynnik związany z relacjami damsko-męskimi. W tym kontekście estetyka i higiena zyskuje na znaczeniu. Strefy intymne są wyjątkowo narażone na infekcje. Wskazane jest więc pozbycie się zbędnego owłosienia, które utrudnia utrzymanie higieny.

Klatka piersiowa i plecy - tu delikatne owłosienie jest akceptowane przez większość mężczyzn jak i kobiet. Problem zwykle pojawia się w sytuacji, w której włosków jest dużo, są grube, ciemne i długie. Często również zdarzają się mężczyźni z wyjątkowo bujnym owłosieniem, budzący ciekawskie spojrzenia i wnoszące spory dyskomfort. Takie włosy dla wielu osób są nieestetyczne wystając spod koszuli. Liczna grupa mężczyzn decyduje się na depilację włosków na plecach.

Nogi i ręce to strefy wybierane przez osoby aktywnie uprawiające sport, które często pozbywają się owłosienia z całego ciała. Związane jest to z estetyką, ograniczeniem problemów z poceniem, ale również z chęcią zwiększenia bezpieczeństwa czy poprawy wyników sportowych.

Wybór stref ciała poddawanych depilacji zależy przede wszystkim od upodobań, rodzaju włosków i prowadzonego stylu życia. Niezależnie od tego, z której części ciała będziesz usuwać włoski, należy pamiętać, że oprócz golarki czy elektrycznej maszynki można wybrać metody, które umożliwiają trwałą redukcję owłosienia.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA!

Pierwszych 20 Panów na hasło "Uroczystość" otrzyma pierwszy zabieg na pachy, kark lub linie koszulową w promocyjnej cenie 10zł.

Umów się już dziś!


tel. 880 264 702
e-mail: powstancow80@depilconcept.pl
depilconcept.pl
al. Powstańców Wielkopolskich 80, Szczecin