Artykuły powiązane

Jednym z kluczowych pytań, na które musi odpowiedzieć sobie panna młoda, to fryzura w jakiej zaprezentuje się na ślubie. Przeglądając setki, a bywa, że tysiące zdjęć w poszukiwaniu inspiracji, warto pamiętać, że sposób upięcia musi pasować nie tylko do urody, ale także do wybranej stylizacji, a włosy powinny być do tego dnia odpowiednio przygotowane.

Piękne i lśniące
Należy dużo wcześniej pomyśleć o odpowiednim zadbaniu o wygląd włosów. Przyda się to nie tylko w dniu ślubu, ale także przed i po. Odpowiednio dobrana suplementacja (o ile jest taka potrzebna) w postaci preparatów witaminowych, ziół, profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich (szamponów, odżywek, masek) i zabiegów w gabinecie fryzjerskim (np. nawilżająca sauna) to podstawa, aby włosy zyskały na urodzie i pięknie prezentowały się w dniu ślubu.


Trafiony kolor

Włosy, czy to upięte czy rozpuszczone, muszą mieć odświeżony i odpowiednio dobrany do urody panny młodej odcień. Kilka miesięcy przed ślubem ustal ze swoim fryzjerem wizyty tak, aby przed godziną zero włosy były idealnie przygotowane pod względem koloru. Co istotne – przed tak ważnym dniem lepiej postawić na sprawdzone zabiegi (także związane z koloryzacją). Eksperymentowanie (czyt. zmianę koloru) zostaw na potem.


Pożądana gęstość

Włosy, szczególnie rozpuszczone, najpiękniej wyglądają wtedy, gdy są zadbane i gdy są gęste. O ile w pierwszym przypadku można to nadrobić, o tyle gęste włosy albo się ma, albo nie. Na szczęście obecnie można nieco naciągnąć rzeczywistość ;) Jedną z możliwości jest dopięcie kosmyków włosów podczas przedślubnej wizyty u fryzjera. Efekty wizualne są niesamowite i co ważne po ślubie i weselu samodzielnie można zdjąć kosmyki i powrócić do naszego naturalnego looku.


Wybór fryzury

Myśląc o ślubnej fryzurze priorytetem niech będzie dobre samopoczucie i pełna swoboda ruchów. Same włosy nie mogą też zanadto absorbować panny młodej.


Wizyta obowiązkowa

Decydując się na rozpuszczone włosy w dniu ślubu nie rezygnuj z wizyty u fryzjera – zarówno na próbne czesanie, jak i na docelowe w dniu ślubu. Użycie odpowiednich profesjonalnych produktów fryzjerskich, dodatkowe zabiegi nawilżające, nabłyszczające, ułożenie włosów w oparciu o wcześniejsze ustalenia – to wszystko w efekcie końcowym stworzy fryzurę, która nie tyko podkreśli urodę panny młodej, ale będzie dopełnieniem zamysłu stylizacyjnego na ten ważny dzień.

Trafić w dobre ręce
Odpowiedni stylista fryzur jest na wagę złota i to nie tylko w dniu ślubu, ale także na co dzień. Trafienie w ręce fryzjera, który zna się na swojej pracy, jest jej pasjonatem, nie poprzestaje się szkolić, wie jak właściwie dobrać nie tylko odcień farby, ale także fryzurę dla swoich klientek, da każdej kobiecie poczucie spokoju i pewność, że wyjdzie z salonu z szerokim uśmiechem na twarzy.