Artykuły powiązane

 

Branża związana ze zdobieniem paznokci jest niezwykle prężna i nie pozostaje obojętna na to, co dzieje się w szerokim świecie mody. Co czeka na miłośniczki kolorowych paznokci w bieżącym sezonie? Oto przegląd tegorocznych trendów na wiosnę i lato 2019 i parę sugestii wykraczających poza tegoroczne nowinki.

Kolorystyka
Styliści paznokci stawiają na intensywną kolorystykę lakierów. Prawdziwym hitem wśród odcieni, tegorocznym must have ma być mocno nasycona i energetyczna malina.

Jeżeli kolor malinowy to nie wasza bajka możecie wybierać i przebierać spośród palety kolorystycznej ogłoszonej przez Pantone Institute Color na rok 2019. Znajdziecie tam mniej lub bardziej nasycone odcienie pomarańczy, różu, niebieskiego, żółcie czy zieleni.


Nude inaczej
Naturalność zawsze jest modna. Odcień nude, z którym mamy do czynienia od kilku lat, w tym roku został odrobinę zmodyfikowany.

A wszystko za sprawą Instytutu Pantone i ogłoszonego przez nich koloru roku, którym został Living Coral. To odcień nawiązujący w swojej tonacji do koloru morelowego, tudzież koloru karalowca (bezpośrednie nawiązanie do koloru roku 2019). Neutralny, spokojny, kojący, idealny na przejście z zimy w okres wiosenny.


Biel
Kolor biały na paznokciach wygląda interesująco i czysto.

To świetna propozycja m.in. dla przyszłych panien młodych, które lubią minimalizm. Jednak, jak się okazuje, białe lakiery są niezwykle trudne w nakładaniu. Aby efekt był zadowalający trzeba położyć na paznokciach nawet trzy warstwy lakieru, poza tym większość lakierów pozostawia nieestetyczne smugi na płytce. Jeżeli rozważacie na wielkie wyjście czystą biel w manicure, koniecznie sprawdźcie wcześniej czy końcowy efekt będzie was zadowalał.


Świecąco, błyszcząco
Brokaty, cyrkonie, dżety - mniej, ale także bardzo krzykliwe, czyli w sumie nic nowego, bowiem już w ubiegłym roku sporo było zdobień, które mieniły się i błyszczały. Jednak teraz na tego typu manicure można zdecydować się i nosić go nie tylko na wieczorne wyjścia, ale przede wszystkim na co dzień! Propozycja dla tych odważniejszych kobiet.


Z obwóką
To zupełna nowość w sposobie malowania paznokci. Manicure oparty jest na dwóch kolorach – jeden z odcieni naniesiony jest na całą płytkę, drugi tworzy barwną, kontrastującą obwódkę na zewnątrz.


Kontrowersyjny come back
Czyli wielki powrót tipsów. Obstawiam, że ów trend długo nie zagrzeje miejsca i tak samo jak nagle powrócił, tak szybko przeminie.