Artykuły powiązane

tekst: Jolanta Tymińska – specjalista ds. fotodepilacji i fototerapii DepilConcept Polska
foto: materiały DepilConcept

 

Trądzik to już przeszłość! Specjalistka ogólnopolskiej sieci DepilConcept podpowiada,jak skutecznie, bezinwazyjnie i szybko pozbyć się uciążliwych problemów skórnych przed zbliżającym się ślubem?

Wszystko już zaplanowane i dopięte na ostatni guzik! Do ślubu pozostały tylko 2 tygodnie! – mówi Anna, przyszła Panna Młoda. Wyjątkowa biała suknia już czeka w szafie, na twarzy w lustrze widać tą okropną dolegliwość – trądzik! - opowiada przerażona.
Kobiety mają świadomość, że biel sukni będzie bardziej uwidaczniała niedoskonałości skóry – potwierdza ekspert DepilConcept. Chwilowym ratunkiem będzie umówienie i wykonanie profesjonalnego makijażu, który na chwilę ukryje niedoskonałości. Na ratunek i z długofalowym efektem przychodzi nowoczesna technologia - FOTOTERAPIA trądziku.

 


Jakie są objawy trądziku?
W zależności od rodzaju występujących objawów można mówić m.in. o trądziku grudkowym czy trądziku grudkowo-krostkowym. Obraz choroby jest różny w zależności od tego czy możliwe jest wytworzenie ujścia dla nadmiaru łoju czy zmiany patologiczne rozwijają się pod skórą, bez dostępu powietrza.
W przypadku zablokowania ujścia kanału łojowego, na skórze powstają grudki oraz guzki. Nadmiar sebum gromadzony jest w tkankach, co powoduje jego otorbienie. Grudki lub guzki mogą być widoczne na skórze, jak również można je wyczuć dotykiem. Często na powierzchni skóry towarzyszy im obrzęk i zaczerwienienie.
Wokół powstałych zmian gromadzą się komórki układu odpornościowego, co powoduje powstanie stanu zapalnego skóry i zaczerwienienia. Intensywność może się zwiększyć w momencie zakażenia bakteryjnego. Charakterystyczne zmiany jakie towarzyszą w trądziku to: grudki, krostki, guzki, torbiele, cysty oraz zaskórniki.


Jaki jest mechanizm działania zabiegu fototerapii w leczeniu trądziku?
Bakterie wywołujące trądzik to beztlenowe bakterie Propionibacterium acnes produkujące duże ilości porfiryn. Porfiryny absorbują promieniowanie e-light, co powoduje zmianę ich struktury molekularnej w skutek czego zaczynają wytwarzać duże ilości tlenu cząsteczkowego. Nadmiar tlenu zakłóca metabolizm bakterii (jako beztlenowe nie przepadają za tlenem) doprowadzając do ich zniszczenia. Dodatkowy efekt termiczny spowodowany absorbcją dużej ilości energii osłabia aktywność gruczołów łojowych i usprawnia metabolizm skóry, jak również wykazuje silne działanie gojące, przeciwzapalne i regeneracyjne.


Kiedy mogę liczyć na efekty?
Zalecane jest wykonywanie zabiegów w odstępach od 3 do 7 dni w zależności od intensywności zmian. Już po kilku zabiegach obserwujemy redukcję zmian trądzikowych, zmniejszenie wydzielania łoju poprzez ustabilizowanie pracy gruczołów, redukcję zaczerwienień i obrzęków oraz blizn jak również ogólną poprawę kondycji i wyglądu skóry. Zabiegi są bezinwazyjne i komfortowe. Najlepsze efekty osiągane są po indywidualnie dobranej serii zabiegów.

 

Uwaga!

Na hasło "Uroczystość" pierwsze 20 osób otrzyma 1 zabieg fototerapii na trądzik z -50% zniżką od ceny regularnej.

Numer telefonu poniżej.

 


tel. 880 264 702
e-mail: powstancow80@depilconcept.pl
depilconcept.pl
al. Powstańców Wielkopolskich 80, Szczecin