Artykuły powiązane

tekst: Jolanta Tymińska – specjalista ds. fotodepilacji i fototerapii DepilConcept Polska
foto: materiały DepilConcept

Jednym z głównych kierunków rozwoju współczesnej kosmetologii są terapie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. Klienci mają do dyspozycji wachlarz zabiegów i preparatów mających na celu zatrzymanie lub cofnięcie efektu upływu czasu.
Szybkość zachodzenia różnorodnych procesów w skórze zależy od nas samych, prowadzenia zdrowego stylu życia, jak i genetycznych uwarunkowań organizmu. Właściwa pielęgnacja, stosowanie sprawdzonych kosmetyków, odpowiednio dobrane zabiegi są niezbędnymi elementami spowalniającym procesy starzenia skóry.

Skóra właściwa to najważniejsza z punktu widzenia terapii odmładzających warstwa skóry, gdzie znajduje się kolagen i elastyna. Włókna kolagenu i elastyny stanowią podporę dla naskórka i skóry odpowiadając za jej jędrność i elastyczność. Przy zmniejszeniu zawartości włókien białkowych oraz osłabieniu ich struktur rusztowanie skóry staje się niestabilne, powstają zmarszczki, a skóra traci jędrność i elastyczność.

W skórze właściwej wraz z wiekiem zmniejsza się również ilość mukopolisacharydów (np. kwasu hialuronowego) odpowiedzialnych za wiązanie wody, nawilżenie skóry i utrzymywaniu lepkości spoiwa. Kolagen i elastyna są również odpowiedzialne za podtrzymywanie naczyń krwionośnych w skórze właściwej. Przy ich osłabieniu i rozpadzie krążenie we włośniczkach zostaje zaburzone, naczynia stają się bardziej kruche i przepuszczalne. Powoduje to zaburzenia w transporcie substancji mineralnych do naskórka oraz brak możliwości odprowadzania płynu międzykomórkowego i usunięcia toksyn ze skóry.

Widoczne i trwałe efekty odmłodzenia skóry możemy uzyskać działając u źródła, czyli w skórze właściwej, gdzie zlokalizowane są struktury odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego napięcia i elastyczności.
Fotoodmładzanie stymulując skórny układ krążenia powoduje odżywienie wszystkich warstw skóry i przyspiesza skórny metabolizm, wpływając na oczyszczenie wewnętrznych warstw skóry. W efekcie zyskujemy świeży, wypoczęty wygląd skóry oraz unikamy gromadzenia się toksyn w organizmie.

Elementy skutecznej terapii odmładzającej to:
• stymulacja naturalnej produkcji kolagenu i elastyny
• poprawa ukrwienia skóry
• poprawa odżywienia i dotlenienia tkanek
• przyspieszenie metabolizmu skóry
• usprawnienie naturalnych procesów odpowiedzialnych za odporność i usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii

Fototerapia w nieoceniony sposób poprawia jakość, wygląd skóry, jak również niweluje zmarszczki. Poprawia samopoczucie już od pierwszego zabiegu, co czyni go idealnym zabiegiem bankietowym. Trwałe i spektakularne efekty uzyskiwane są po serii zabiegów, dlatego warto uwzględnić kilka wizyt jako przygotowanie do ważnej uroczystości. W związku z obecnym sezonem zimowym fotoodmładzanie można stosować bez ograniczeń.

 


tel. 880 264 702
e-mail: powstancow80@depilconcept.pl
www.depilconcept.pl
al. Powstańców Wielkopolskich 80, Szczecin