Artykuły powiązane

Teraz jest TEN czas w roku! Czas, podczas którego motywy kojarzące się ze świętami bożonarodzeniowymi mogą bezkarnie pojawić się wszędzie, także na paznokciach. Zapraszam na przegląd pomysłów na świąteczny manicure.

Niech się błyszczy!
Połyskujące, metaliczne lakiery, wykończenie manicure mieniącymi się pyłkami będą nawiązywały do blasku ozdobionych brokatem choinkowych bombek. Takie paznokcie będą bardzo efektowne. Mogą się idealnie wpisać w klimat sylwestrowej zabawy. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to wybór kolorystki, która będzie współgrać z balowym strojem.

Kobalt i gwiazdki
Lakier w odcieniu granatowym nawiąże do zimy i okresu około bożonarodzeniowego. Motywy białych gwiazdek i śnieżynek wprowadzą do manicure nieco magii.

Czerwień i bordo
Kolor czerwony to jeden z podstawowych barw kojarzonych bezpośrednio z Bożym Narodzeniem i przełomem roku. Dlatego też w grudniu warto sięgnąć po lakier w ulubionym przez ciebie odcieniu czerwieni. Do wyboru będzie ogromna paleta kolorystyczna - od jasnej, nasyconej, na zrównoważonej, winnej czerwieni skończywszy. Aby manicure nie był monotonny z czerwienią można zestawić lakier w kolorze białym i czarnym. W charakterze ozdobników mogą się pojawić postaci wesołych reniferów z błyszczącymi noskami.

Chilloutowo
Coś dla tych, którzy preferują spokój także w manicure. Lakiery w trzech kolorach - w odcieniu delikatnego, pastelowego różu z motywem śnieżynki na paznokciu, bieli z matowym ozdobnikiem przywołującym zimowe skojarzenia oraz mleczny lakier z różnokolorowymi drobinkami brokatu dadzą wyważony efekt końcowy.

Szarości i róże
Odcienie szarości są wciąż niezwykle modne, dlatego też warto sięgnąć po nie myśląc o świątecznym manicure. Dodatkowo lakiery w odcieniu złamanej bieli z mieniącym się pyłkiem (na zewnętrznych paznokciach) oraz pastelowego różu ożywią całość. Motywy choinki, renifera i śnieżynki nie pozostawią wątpliwości, że święta tuż, tuż.

Spowite w błękitach
To kolejny pomysł na świąteczny manicure. Zimne odcienie niebieskiego w dwóch tonacjach oraz dodatek białego lakieru, z którego wyczarowane zostaną zimowe ozdobniki stworzą harmonijny manicure.

Stopy z kolorowymi paznokciami
Nie zapomnijcie o zadbaniu o stopy. Paznokcie stóp w jasnych, pastelowych odcieniach różu, błękitu, zieleni i fioletu z połyskującym wykończeniem będą wyglądały zjawiskowo.