Artykuły powiązane

 


tekst: Zofia Bielczuk, magister kosmetologii, linergistka oraz aktorka. Specjalistka w dziedzinie mikropigmentacji estetycznej i medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywa u boku najlepszych szkoleniowców. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w sympozjach, szkoleniach oraz wykładach prowadzonych przez najlepszych ekspertów w dziedzinie kosmetologii i mikropigmentacji.
foto: archiwum Zofii Bielczuk

 

 

Zdarzają się sytuacje, gdy pacjentki nie są zadowolone z efektu końcowego zabiegu. I nie chodzi tu o reakcje skórne, które są wpisane w sam proces wykonania makijażu permanentnego, np. zaczerwienienia powstałe w wyniku nakłuwania skóry czy etap wyłuszczania się naskórka. Chodzi o nieprofesjonalne wykonanie samego zabiegu w wyniku czego efekt końcowy bywa groteskowy. Makijaż może być na przykład przerysowany, barwnik może być podany zbyt głęboko (tak, jak w przypadku tatuażu), może zmienić kolor na np. czerwony, a podczas próby poprawienia go u innej linergistki w efekcie może wyglądać jak tęcza. Co zrobić w takiej sytuacji?

 

 

Właściwe postępowanie
Pierwsze co trzeba zrobić w celu „wyprowadzenia” brwi z niepożądanego wyglądu, to usunąć źle wykonany makijaż przy pomocy zabiegów laserowych. Zabiegi wykonuje się w odstępach kilkutygodniowych. Zalecany czas przerwy pomiędzy poszczególnymi wizytami to około sześć tygodni. Po zapoznaniu się z konkretnym, indywidualnym przypadkiem specjalistka określi niezbędną ilość zabiegów laserowych, którym będzie trzeba się poddać.
Bądź wytrwała i daj sobie czas.


Błędy w próbie korygowania makijażu
Kiedy makijaż jest bardzo mocny, przerysowany, a pigment został umiejscowiony zbyt głęboko, to tak naprawdę zamiast makijażu permanentnego masz tatuaż.
Chcąc zrobić korektę kształtu brwi, odcienia lub grubości pamiętaj - NIE należy korygować makijażu permanentnego / tatuażu na zasadzie „dokładania” czy przykrywania np. dużych fragmentów granatowego koloru jasnym korektorem lub ciemnych brwi jasnym brązowym barwnikiem. Postępując w ten sposób można tylko zaszkodzić i z pewnością nigdy nie uzyska się zadowalającego efektu.

 


Trafić w dobre ręce
Z każdej sytuacji zawsze jest wyjście. W przypadku problemów opisanych wyżej najważniejsze będzie znaleźć profesjonalną linergistkę, tzn. specjalistkę z wieloletnim doświadczeniem, z dobrą opinią, jeżeli to możliwe to z polecenia zaufanej osoby. Te kryteria są kluczowe chcąc wykonać jakikolwiek zabieg ingerujący w wygląd. Taka osoba będzie w stanie pomóc i zaradzić w zaistniałej sytuacji.
Brwi jako najważniejszy element twarzy potrafią zmienić jej wyraz oraz sprawić, że oko wydaje się bardziej otwarte. Nie mogą stanowić centralnego jej punktu, przykuwając nadmierną uwagę. Muszą być odpowiednio dobrane do naszej urody. Dlatego w przypadku zabiegów dających trwały efekt (tak, jak makijaż permanentny) nie warto ulegać pokusom tanich zabiegów w niesprawdzonych salonach. Lepiej powierzyć swoją urodę zaufanym profesjonalistom. To gwarancja Twojej satysfakcji.

 

W ofercie: ⇒ makijaż permanentny ⇒ mikropigmentacja medyczna, ⇒ usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego, ⇒ mezoterapia igłowa
mgr kosmetologii Zofia Bielczuk
tel. 669 603 157
zofia.bielczuk@op.pl
www.zofiabielczuk.pl