Artykuły powiązane

 

tekst: Zofia Bielczuk - magister kosmetologii, linergistka oraz aktorka. Specjalistka w dziedzinie mikropigmentacji estetycznej i medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywa u boku najlepszych szkoleniowców. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w sympozjach, szkoleniach oraz wykładach prowadzonych przez najlepszych ekspertów w dziedzinie kosmetologii i mikropigmentacji.


Makijaż permanentny jest jednym z najszybciej rozwijających się trendów w kosmetyce upiększającej. Warto zwrócić jednak uwagę, że wraz ze wzrostem ilości wykonywanych zabiegów rośnie grupa klientów, którzy poddają się jego usunięciu. Ze względu na dużą liczbę przerysowanych oraz „zepsutych” makijaży, zabiegi usuwania makijażu permanentnego stają się coraz bardziej popularne.

Czy w bezpieczny sposób możemy usunąć makijaż permanentny?
Dzięki urządzeniom jakie są dostępne na rynku, tak.
Laser Q-switch doskonale sprawdza się przy usuwaniu makijażu permanentnego oraz tatuażu. W tej nieablacyjnej metodzie (która nie uszkadza powierzchni skóry) naświetlany barwnik wybiórczo pochłania promieniowanie laserowe. Dzięki temu, uszkodzeniu ulegają tylko te komórki, które zawierają barwnik.


Jak to działa?
Wytwarzana energia światła laserowego powoduje rozdrobnienie barwnika na drobne cząsteczki, które traktowane są przez organizm jako coś obcego i zostają usuwane przez wyspecjalizowane komórki żerne-makrofagi.

                                                    PRZED zabiegiem

                                                     PO zabiegu

Granatowe lub czerwone brwi. I co teraz?
Wiele klientek po makijażu permanentnym boryka się z problemem granatowych, czerwonych lub „kolorowych” brwi. W jaki sposób im pomóc? Jest na to sposób.
Laser Q-switch o parametrach 1064 nm jest w stanie usunąć kolor granatowy, czarny czy brązowy. Natomiast światło lasera o długości fali 532 nm usuwa kolor czerwony, pomarańczowy oraz purpurowy.
Ważnym aspektem jest świadomość klienta, że nie zawsze możliwe jest całkowite usunięcie barwnika podczas jednego zabiegu, a cała procedura usuwania jest z reguły czasochłonna i etapowa.

Jak długo trwa usuwanie makijażu permanentnego?
W celu usunięcia makijażu permanentnego należy wykonać od 2 do 6 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Ilość serii zabiegów przy użyciu lasera zależy od:

 • koloru oraz typu barwnika
 • głębokości na jakiej barwnik został umieszczony
 • czasu, który upłynął od zabiegu
 • fototypu skóry

Zbieg laserowy może wiązać się z lekkim dyskomfortem. Aczkolwiek czas zabiegu jest na tyle krótki (trwa około 5 minut), że znieczulenie nie jest konieczne.

Przeciwwskazania
Podobnie do innych zabiegów także zabiegi laserowego usuwania makijażu permanentnego wykluczają pewne grupy pacjentów. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego jest:

 • ciąża i okres laktacji
 • skłonność do powstawania blizn
 • cukrzyca
 • chemioterapia
 • rozrusznik serca
 • zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne)
 • intensywna opalenizna
 • przyjmowanie leków psychotropowych, fotouczulających, sterydów.

ŹLE WYKONANY MAKIJAŻ PERMANENTNY?
KRZYWE, CZARNE, GRANATOWE LUB CZERWONE BRWI?
BŁĘDY MŁODOŚCI?
ZŁY WYBÓR LINERGISTKI?
INNA MODA?
MOŻE JEDNAK LEPIEJ POSTAWIĆ NA NATURALNOŚĆ…?

 

W ofercie: ⇒ makijaż permanentny  ⇒ mikropigmentacja medyczna,  ⇒ usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego,  ⇒ mezoterapia igłowa
mgr kosmetologii Zofia Bielczuk
tel. 669 603 157
zofia.bielczuk@op.pl
www.zofiabielczuk.pl