Artykuły powiązane

O mnie
Zofia Bielczuk. Absolwentka Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Warszawskiej Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego, Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu oraz Akademii Makijażu Permanentnego Purebeau- AGI.
Magister kosmetologii, linergistka oraz aktorka. Specjalistka w dziedzinie mikropigmentacji estetycznej i medycznej. Współorganizator oraz ekspert estetyki i wizerunku zasiadająca w jury Wyborów Miss Wielkopolski.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam u boku najlepszych szkoleniowców. W czasie trwania mojej nauki oraz kariery zawodowej uczestniczyłam w wielu szkoleniach i konferencjach. Stale poszerzam swoją wiedzę, poprzez uczestnictwo w sympozjach, szkoleniach oraz wykładach prowadzonych przez najlepszych ekspertów w dziedzinie kosmetologii i mikropigmentacji.

 

W mikropigmentacji ust dużym wyzwaniem jest pomoc osobom z defektami takimi jak uszkodzenia pourazowe, blizny poopryszczkowe, warga zajęcza czy rekonstrukcja warg. To nie jedyne wskazania do wykonania mikropigmentacji.


Skóra z wiekiem traci elastyczność, barwa ust, ich kształt oraz wielkość ulegają zmianie. Około 80% kobiet ma usta w odcieniu fioletowym lub sinym. Głównym estetycznym wskazaniem do wykonania zabiegu z mikropigmentacji ust jest ich asymetria, poprawa konturu, zmiana koloru, a przede wszystkim odmłodzenie i optyczne ich powiększenie.


Istotną kwestią jest użycie odpowiedniego koloru. Ocena podstawowych elementów urody czerwieni wargowej jest bardzo ważna w celu zastosowania odpowiednich kolorów. Zasada doboru kolorystyki pigmentów pozwoli na wykonanie dobrego makijażu permanentnego.


Makijaż permanentny ust wykonuje się w przypadku podkreślenia konturu, nadania koloru w miejscach brakujących z powodu braku czerwieni wargowej lub jej odbarwieniu czy deformacji. Problem może dotyczyć osób w każdym wieku - zarówno młodych, jak i dojrzałych, u których w wyniku nieodwracalnego procesu starzenia nastąpiły zmiany związane z wyglądem.


Rysunek wstępny jest podstawą do dobrze wykonanego makijażu permanentnego. Najważniejszą kwestią jest uzgodnienie z pacjentem kształtu, wielkości oraz koloru. Przy powiększaniu ust makijażem permanentnym ważną kwestią jest zachowanie umiaru. Nie można dopuścić do sytuacji by oczekiwania pacjentki o posiadaniu dużych ust spowodowały, że namalujemy je na skórze wokół czerwieni wargowej. W celu zachowania estetyki makijażu należy dostosować się do naturalnych warunków urody.


Ważnym elementem pracy jest posiadanie bezpiecznego urządzenia, jakości igieł, na których wykonuje się zabieg. Wszystko to ma wpływ na końcowy efekt zabiegu, na jego koloryt, formę końcową i wizualną, aby makijaż permanentny (także min ust) nie był w postaci obrzęku. Bardzo ważne jest, aby klientka była zadowolona z jakości przeprowadzonego zabiegu i przede wszystkim uśmiechnięta.


PRECYZJA ZABIEGU, BEZPIECZEŃSTWO, HIGIENA = PRAWIDŁOWY EFEKT MAKIJAŻU PERMANENTNEGO I ZADOWOLENIE KLIENTKI
PIĘKNO JEST W TOBIE!


Zdjęcie nr 1
Cel: Skorygowanie asymetrii, usta przed zabiegiem

Zdjęcie nr 2
Usta z niewyraźnym konturem, wręcz zanikającym, możemy skorygować nadając delikatną linię, dążącą do kącików ust, która jest wyznacznikiem podejmowania kolejnych kroków w nadawaniu rysunku. Tutaj zaprezentowana jest moja metoda LINE BY ZOFIA BIELCZUK

Zdjęcie nr 3
Wykonany makijaż permanentny ust metodą kontur wraz z wypełnieniem.
Technika LINE BY ZOFIA BIELCZUK, praca na igle rozmiar 1 T, kolor delikatna naturalna czerwień.

 

mgr kosmetolog Zofia Bielczuk
ul. Sebastiana Klonowica 27/3, Szczecin
te. 669 603 157
e-mail: zofia.bielczuk@op.pl
www.zofiabielczuk.pl