Artykuły powiązane

 

W bieżącym sezonie wizażyści mają do zaproponowania dość sporo i nie mam wątpliwości, że każda przyszła panna młoda odnajdzie wśród tych propozycji coś ciekawego dla siebie. Oto przegląd najnowszych makijażowych trendów na sezon 2018.

Natural beauty
Makijaż typu „no make-up” był lansowany już kilka lat temu. Jak widać naturalność ceniona jest w każdym zakresie, także makijażowym.

Domeną makijażu naturalnego jest subtelność i nienahalność. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Wizażyści postawią na matowe cienie. Usta będą podkreślone błyszczykiem lub pomadką w odcieniu koloru ust lub delikatnym różu.
To idealna propozycja dla minimalistek. Makijaż nude sprawdzi się wyśmienicie podczas upalnych dni. Jednak w przypadku stylizacji ślubnej może okazać się zbyt delikatny. Na zdjęciach może „zniknąć”. Warto wziąć to pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o makijażu ślubnym.

Rzęsy
Długie i gęste rzęsty, o których marzy chyba każda kobieta, to jeden z czołowych tegorocznych trendów.

Znając realia i podejście pań do tego zagadnienia, moda na podkreślenie oczu pozostanie z nami na wiele lat. Dzięki wydłużeniu i zagęszczeniu rzęs spojrzenie staje się głębsze i bardziej wyraziste. W przypadku ślubu i pamiątkowych zdjęć nie jest to bez znaczenia.

Fresh face
Czyli stawiamy na rozświetlenie.

Dzięki temu zabiegowi twarz będzie wyglądała młodziej, a do tego promiennie, świeżo i nieskazitelnie. Rozświetlenie może zniwelować także zmęczenie. Istne czary mary z fantastycznym efektem końcowym.

Usta
Wyraźnie podkreślone, mocne usta to jeden z hot trendów. Ten pomysł będzie adresowany do kobiet z ładną linią ust. Idealne rozwiązanie do stylizacji z wykorzystaniem woali.

Niebanalne oko
Czyli podkreślone grubą, białą lub czarną kreską na górnej lub / i dolnej powiece. I to jest całkowita nowość. To propozycja dla odważnych i lubiących eksperymentowanie z wyglądem kobiet. Tak podkreślone oko będzie wyraziste i bardzo ekstrawaganckie. Na wieczór panieński może tak, ale dla na ślub dla panny młodej propozycja raczej chybiona.

Makijaż do zadań specjalnych
Makijaż na wielkie wyjście to prawdziwe wyzwanie.

Dlatego, zamiast próbować zrobić go we własnym zakresie, zdecydowanie lepszym wyjściem jest współpraca z doświadczoną wizażystką. Dzięki temu będziecie mogły mieć pewność, że makijaż będzie dobrze wykonany, trwały i że podkreśli wszystkie atuty waszej urody.

Dłużej niż zwykle
Warto zdać sobie sprawę z faktu, że ślubny makijaż musi znieść więcej i wytrzymać zdecydowanie dłużej niż jego dzienny lub wieczorowy odpowiednik.
Bardzo często panna młoda malowana jest w godzinach przedpołudniowych, a wesele kończy się niejednokrotnie nad ranem dnia następnego.

Profesjonalny make-up musi być odporny na ewentualne łzy wzruszenia, morze pocałunków, musi także dobrze wglądać zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym. To wyzwania, z którymi z pewnością poradzi sobie profesjonalny wizażysta.

Zadbana skóra
Podstawą dobrego makijażu jest wypielęgnowana, zdrowa skóra, o którą warto dbać przez okrągły rok. Przed wielkim dniem dodatkowo warto pomyśleć o oczyszczeniu cery i wykonaniu indywidualnie dobranych zabiegów odżywczych.