Artykuły powiązane

O mnie
Zofia Bielczuk. Absolwentka Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Warszawskiej Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego, Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu oraz Akademii Makijażu Permanentnego Purebeau- AGI.
Magister kosmetologii, linergistka oraz aktorka. Specjalistka w dziedzinie mikropigmentacji estetycznej i medycznej. Współorganizator oraz ekspert estetyki i wizerunku zasiadająca w jury Wyborów Miss Wielkopolski.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam u boku najlepszych szkoleniowców. W czasie trwania mojej nauki oraz kariery zawodowej uczestniczyłam w wielu szkoleniach i konferencjach. Stale poszerzam swoją wiedzę, poprzez uczestnictwo w sympozjach, szkoleniach oraz wykładach prowadzonych przez najlepszych ekspertów w dziedzinie kosmetologii i mikropigmentacji. Z pasją oraz zaangażowaniem prowadzę gabinet, a znakiem szczególnym mojej pracy jest efekt naturalnie wykonanych brwi.


Makijaż permanentny
Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu jest makijaż permanentny, zwany również mikropigmentacją.
Zabieg polega na precyzyjnej implantacji hipoalergicznych pigmentów do głębokich warstw naskórka, a wykonuje się go w celu podkreślenia naturalnego piękna, bądź skorygowania defektów urody czy blizn pooperacyjnych oraz nieudanych zabiegów.
Zabieg pozwala niwelować przebarwienia, a nawet rekonstruować ubytki skórne. Umiejętność kamuflowania zmian skórnych stanowi pewien rodzaj terapii. Zadowolenie klienta może oddziaływać korzystnie na jego stan psychiczny.

Współpraca z linergistką
Często klientki nie zdają sobie sprawy, że zabiegi inwazyjne wymagają czasu rekonwalescencji. Jest to czas, w którym pacjentka powinna współpracować z linergistką i zgodnie z jej zaleceniami odpowiednio pielęgnować zabiegowy obszar. Ta współpraca jest istotnym elementem w celu uzyskania odpowiedniego efektu pracy końcowej.
Moim klientkom zalecam stosowanie specjalnego kremu zabezpieczającego, który przyśpiesza gojenie oraz reguluje PH skóry po zabiegu. Pod żadnym względem nie można "skubać" naskórka. Obszar zabiegowy powinno się przemywać wodą z szarym mydłem. Nie wolno korzystać z solarium, sauny, basenów, znacznie zmniejszyć wysiłek na siłowni.

Poznaj prawdę
Często linergistki pokazują swoje pracę "przed" i "po zabiegu". Wówczas bardzo dokładnie widać wyraźną różnicę. Odbiorcy nie mają świadomości, że w celu osiągnięcia finalnego efektu wymagana jest jeszcze jedna czasami dwie wizyty.

Pierwszy zabieg składa się z kilku etapów:
I: rysunek wstępny (dobór kształtu, koloru, metody)

II : mikropigmentacja

III : okres rekonwalescencji (złuszczanie)

IV : całkowite złuszczenie

Przedstawione zdjęcie jest efektem pierwszej pigmentacji. Przed panią druga wizyta, jej celem będzie dopigmentowanie i przyciemnienie.

mgr kosmetolog Zofia Bielczuk
ul. Sebastiana Klonowica 27/3, Szczecin
tel. 669 603 157
www.zofiabielczuk.pl
e-mail: zofia.bielczuk@op.pl