Artykuły powiązane

 

Upięcie jest integralną częścią ślubnej stylizacji. Fryzura powinna być dopasowana do wybranego stylu, ale musi także współgrać z naturalną urodą przyszłej panny młodej.
Jeżeli szykujesz się do najważniejszego dnia w swoim życiu i nie podjęłaś jeszcze decyzji odnośnie upięcia, zobacz jakie trendy uważane są za wiodące w sezonie 2018. Może coś szczególnie przypadnie ci do gustu.

Co w zakresie ślubnych fryzur przyniesie ze sobą bieżący rok? Oto najnowsze i najbardziej gorące trendy dla tegorocznych panien młodych.

Kucyk
Powraca po chwilowej nieobecności.

W kwestii wysokości upięcia (na szczycie, pośrodku głowy czy u nasady szyi) mamy pełną dowolność. Włosom zebranym w kucyk zalotności doda na przykład jedwabna tasiemka, którą zostaną przewiązane. Fryzura romantyczna i dziewczęca. Kucyk dedykowany jest przede wszystkich posiadaczkom gęstych włosów. Cieniutki nie będzie wyglądał najlepiej.

Warkocze
To kolejny pomysł, który niesie ze sobą naturalność i prostotę, ale także elegancję i wysublimowane piękno.

Warkocz, choć kojarzony z codziennym upięciem, ma również swoją uroczystą odsłonę. I wbrew pozorom nie musi być wcale nudny.

Włosy można zapleść w sposób klasyczny lub mniej codzienny kłos, na środku głowy lub asymetrycznie.

Można wybierać pomiędzy jednym warkoczem lub dwoma. W końcu, przy długich włosach można pokusić się o zrobienie korony. Każde rozwiązanie, przy założeniu, że wykona je zaprawiony w bojach stylista, z pewnością będzie pełnym sukcesem.

Asymetria
W tej propozycji kluczowy będzie przedziałek z boku.

Długość włosów w zasadzie dowolna. Będzie nowocześnie i niebanalnie.

Luźne upięcia
Długie i półdługie włosy lekko spięte w formie koszyczka lub bardzo luźnego koczka będą idealne dla romantycznych panien młodych, których stylizacja jest utrzymana w klimacie rustykalnym, eko, czy bocho chic.

Pozorna niedbałość upięcia w tym przypadku będzie jak najbardziej zamierzona i pożądana.

Pofalowane
Fale zrobią największe wrażenie na gęstych, długich i półdługich włosach.

Rozpuszczone, pofalowane pasma będą się prezentowały niezwykle elegancko i romantycznie. Uczesanie nawiązujące do naturalnych trendów. Świetnym dodatkiem do włosów może być wianek lub opaska.

Gładko
Propozycja dotyczy właścicielek długich włosów. Rozpuszczone, przy pomocy preparatów do stylizacji gładko ułożone w górnej partii, z założonymi pasmami za ucho (włosy nie zachodzą na policzki), na dole pasma puszczone luźno. W efekcie uzyskana zostanie skromna, ale zarazem elegancka fryzura.

Karbowane
Luźne, rozpuszczone, lekko pokarbowane (!) pasma przywołają na myśl włosy czesane wiatrem, będące w lekkim, pozornym nieładzie.

Naturalny efekt, który będzie współgrał ze stylami boho, eko, rutykalnym.

Krótkie włosy u panny młodej?
Krótka włosy u panny młodej? Czemu nie! Krótkie fryzury są wygodne i potrafią być zaskakująco eleganckie. Z doborem dodatków do włosów nie powinno być problemu. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju fascynatory, opaski, ale także żywe kwiaty. Krótkowłosa panna młoda będzie kwintesencją nowoczesności.