Artykuły powiązane

Fryzura jest jednym z głównych filarów ślubnej stylizacji. Właściwie dobrane upięcie doda uroku każdej pannie młodej.

                                   fot. Piotr Szymanowski, szynoo.com

Niezwykle istotną sprawą jest wybór fryzjera. Profesjonalny stylista posiada wiedzę z zakresu właściwego przygotowania włosów na wielki dzień (odżywienie, cięcie), doboru idealnego koloru oraz wykonania upięcia, które będzie pasowało do typu urody panny młodej oraz wybranej kreacji.

Czarno na białym
Niby każda z nas powinna mieć „swojego” fryzjera. Rzeczywistość zwykle jest odmienna. Większość pań korzysta z usług specjalistów zbyt rzadko i wybiera studio fryzjerskie na chybił-trafił. Czas najwyższy, żeby to zmienić. Zbliżający się termin ślubu powinien być dla was wystarczającą motywacją.

fot. Łukasz Popielarz, www.lukaszpopielarz.pl

Ważne
Znalezienie ekspertów może zająć trochę czasu. Aby skrócić etap poszukiwań podpytajcie zaufane osoby (przyjaciółki, dobre znajome, osoby, którym ufacie) o ich doświadczenia fryzjerskie i namiary na sprawdzonych stylistów. Jeżeli ten trop odpada, kierujcie się czym innym. Studia fryzjerskie, które stawiają na wysokie standardy, ciągłe szkolenia swojego personelu, podnoszenie kwalifikacji oraz dużą liczbę klientów to z pewnością godne polecenia adresy.

fot. Łukasz Popielarz, www.lukaszpopielarz.pl

Razem lub osobno
Warto wiedzieć, że nie każdy świetny fryzjer będzie równie biegły w upięciach ślubnych, które dla was będą równie ważne. Możecie podejść do tematu na dwa sposoby. Wybrać fryzjera, który jest świetny w cięciu, koloryzacji oraz poszukać odrębnego specjalisty, który uczesze was w dniu ślubu. Druga droga, zdecydowanie wygodniejsza, to znalezienie stylisty, który będzie biegły zarówno w sztuce cięcia, jak i upinania włosów.

Czas na test
Mając wytypowanego fryzjera koniecznie umów się na próbne czesanie. Mając więcej czasu do daty ślubu możesz poprosić o przeprowadzenie kuracji regeneracyjnej (o ile będzie taka potrzeba), zrobienie koloryzacji i, jak wspomniałam na początku, próbne czesanie.

fot. Łukasz Popielarz, www.lukaszpopielarz.pl

Niezbędne informacje
Wybierając się na próbne czesanie koniecznie miej ze sobą zdjęcie ślubnej sukni (widok z przodu i z tyłu). Kreacja to punkt wyjścia to określenia kierunku stylizacji fryzjerskiej. Kolejne ważne informacje to akcesoria uzupełniające. Welon będzie wymagał zupełnie innych upięć niż choćby fascynatory lub kwiaty we włosach.

Punkt zwrotny
Być może ślub i cała otoczka związana z tą uroczystością sprawi, że znajdziesz najlepszego dla siebie stylistę, takiego, który będzie odpowiadał twoim wymaganiom, i do którego będziesz z przyjemnością wracała będąc całkowicie pewną, że po wizycie poziom satysfakcji sięgnie zenitu.