Artykuły powiązane


Niskie temperatury i małe nasłonecznienie wbrew pozorom ma swoje plusy. Jesienno-zimowa aura jest idealna i wskazana na wykonanie konkretnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Oto one.

Trwała depilacja
Kobiety, których udręką jest nadmierne owłosienie warto, aby rozważyły depilację laserową. Zabiegi najlepiej rozpocząć z początkiem nastania miesięcy jesiennych, a to dlatego, że niezbędnych będzie od trzech do nawet siedmiu seansów rozłożonych w czasie co pięć do dwunastu tygodni. Warto zwrócić uwagę na odpowiedni sprzęt i profesjonalizm personelu. Najlepiej skorzystać z usług sprawdzonych i mających nieskazitelną opinię gabinetów.

Laserem w twarz
Czyli tak zwany lifting bez skalpela. Laser zlikwiduje zmarszczki, poprawi napięcie i gęstość skóry. Od razu po wyjściu z gabinetu twarz nie będzie wyglądała kwitnąco - naskórek będzie zaczerwieniony, uszkodzony, ze stanem zapalnym. Złuszczenie się i zagojenie potrwa kilka dni. Piękno wymaga poświęceń. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, aby zobaczyć efekty końcowe zabiegu.

Peelingi
Najbardziej popularnymi są zabiegi na bazie kwasów glikolowego, salicylowego oraz migdałowego. Peeling da sobie radę z małymi bliznami, drobnymi zmarszczkami i delikatnymi przebarwieniami. Preparat dobierany jest indywidualnie w zależności od problemu i potrzeb (anty-aging, przebarwienia, blizny). Po zabiegu należy uważać na ewentualne silne mrozy. Podrażniona skóra nie będzie dobrze znosić niskich temperatur.

Zamykamy naczynka
To kolejny z zabiegów, które najlepiej wykonać podczas chłodnych miesięcy. Zamknięcie naczynek krwionośnych laserem nie należy niestety do zabiegów bezbolesnych. Plusem jest to, że trwa krótko i ma dużą skuteczność. Drobne naczynka będą wymagały nawet do trzech wizyt. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, jednak po kilku godzinach powinna wrócić do swojej normy.

Czas na relaks
Masaże są, oprócz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, szczególnie polecaną przeze mnie przyjemnością na jesienno-zimowy czas. Poddanie się wykwalifikowanej masażystce sprawi, że ciało głęboko się zrelaksuje i odpręży, a my zapomnimy o tym co pozostało za progiem gabinetu. Istotne jest również to, że masaże poprzez zastosowanie aromatycznych olejków wpływają niezwykle kojąco na zmysły oraz rozgrzewają ciało, co zimą jest szczególnie wskazane. Zafundujcie sobie odrobinę przyjemności, a poczujecie się jak nowo narodzone, pełne nowej energii i wewnętrznej harmonii.