Artykuły powiązane

Przygnębiający i depresyjny nastrój najczęściej dopada nas w miesiącach jesienno-zimowych, ale zdarza się też podczas przesilenia wiosennego. Właśnie ten moment jest idealny, aby skorygować własne spojrzenie na otaczający świat i ludzi. Pomoże wam w tym masaż Ma-uri.

Geneza
Ma-uri ma dwie ojczyzny – Hawaje i Polinezję, a sam rytuał wywodzi się z prastarej tradycji masażu świątynnego wykonywanego przez Kahunów.

Właściwości
Ma-uri to energetyzujący i głęboko relaksujący masaż całego ciała (z wyłączeniem miejsc intymnych), który dodatkowo ma szereg fantastycznych właściwości. Między innymi uelastycznia stawy, łagodzi bóle mięśniowe, zwiększa ich wydolność, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia trawienie, uspokaja system nerwowy, zapewnia ogólne zrównoważenie energetyczne organizmu. Ma także efekty kosmetyczne - odmładza i uelastycznia skórę, poprawia stan ujędrnienia ciała, a także pomaga w walce z cellulitem.

Technika
Masaż Ma-uri wykonywany jest przy użyciu ciepłych olejków głównie za pomocą przedramion, dzięki czemu naraz obejmowane są duże grupy mięśniowe, a miękka część przedramienia dopasowuje się idealnie do kształtu ciała. Rytuałowi towarzyszy spokojna, wyciszająca polinezyjska muzyka. Ruchy masażysty są płynne i wykonywane w rytmie dźwięków, co dodatkowo potęguje wrażenie otaczającej nas harmonii.

Intymna kwestia
W trakcie wykonywania masażu intymne części ciała pacjenta są przykryte ręcznikiem. Profesjonalny masażysta na każdym etapie zabiegu odnosi się do ciała masowanej osoby z pełnym szacunkiem i dba o to, aby pacjent czuł się w pełni komfortowo.

Od stóp do głów
Masażysta rozpoczyna od masowania pleców, skupiając się m.in. na karku, kręgosłupie, ramionach, przestrzeniach wzdłuż łopatek. Tej części ciała masażysta poświęca najwięcej czasu, bowiem tutaj kumuluje się większość napięć. Drugim krokiem jest dokładny masaż rąk - ramion, przedramion oraz dłoni i palców. Trzeci etap to masaż (w pozycji wyprostowanej i ugięciu) nóg - ud, łydek oraz stóp. Masaż tylnej części ciała zakończony jest zrównoważeniem energii. Następnie pacjent kładzie się na plecach, a masażysta rozpoczyna masowanie przodu ciała od tułowia z uwzględnieniem okolic barkowych, dekoltu, klatki piersiowej i brzucha oraz przedniej strony nóg i stóp. Na zakończenie masażysta zajmuje się karkiem, twarzą, głową, uszami i szyją. Stymulacja receptorów znajdujących się na głowie i twarzy powoduje psychiczne rozluźnienie i głębokie odprężenie ciała.

Ma-uri zawdzięcza swoją wyjątkowość połączeniu technik masażu z muzyką i tańcem. Poddanie się temu rytuałowi to zafundowanie sobie podróży w głąb siebie - w krainę ciała, emocji i ducha. Niejednokrotnie wrócimy z tej podróży odmienieni.