Artykuły powiązane

Przed zimą warto wybrać się do kosmetyczki na profesjonalny zabieg oczyszczania cery z wszelkich zgromadzonych zanieczyszczeń. Kwas migdałowy sprawdzi się w tym zakresie idealnie.
Zabieg na bazie kwasu migdałowego jest bardzo uniwersalny. Nie dość, że można go wykonać bez względu na porę roku, to nadaje się praktycznie dla każdego rodzaju skóry z wyraźnym akcentem na cerę problematyczną – wrażliwą, trądzikową, przetłuszczającą się, dojrzałą, naczynkową, z przebarwieniami.
 
 
Przeciwwskazania
Jeżeli zmagasz się z atopowym zapaleniem skóry, opryszczką czy procesami zapalnymi skóry będziesz musiała zapomnieć o dobrodziejstwach, jakie niosą ze sobą zabiegi na bazie kwasu migdałowego. Jeżeli oczekujesz potomstwa stosowanie preparatów tego typu będzie trzeba odłożyć na czas po porodzie.
 
Dla kogo?
Peeling na bazie kwasu migdałowego polecany jest głównie w celu poprawienia kondycji i pielęgnacji cery problematycznej. Jeżeli twoim problemem są drobne zmarszczki, rozszerzone pory, drobne przebarwienia, trądzik pospolity, łagodny, fotostarzenie lub nadmiernie doskwierają ci niedogodności związane z mieszaną, przetłuszczającą się, poszarzałą, zmęczoną, wrażliwą cerą, kwas migdałowy zdecydowanie będzie twoim sprzymierzeńcem.
 
 
Działanie
Kwas migdałowy działa antybakteryjnie, złuszcza i dodatkowo stymuluje produkcję kwasu hialuronowego, który z kolei jest odpowiedzialny za odpowiedni poziom nawilżenia i jędrności skóry. Złuszczenie dotyczy powierzchniowej warstwy zrogowaciałego naskórka w efekcie czego następuje odnowa komórkowa.
 
Efekt
Zdecydowanie powinien być zadowalający. Skóra po zabiegu będzie rozjaśniona, bardziej napięta, gładsza i wypoczęta, lepiej nawilżona, a pory będą mniej widoczne. Zmniejszy się także nadmierne wydzielanie sebum.
 
 
Skrajne reakcje
Reakcja skóry po zabiegu, w zależności od pacjenta, może być skrajnie różna. Generalnie wszędzie można znaleźć informacje o tym, że kwas migdałowy nie powoduje silnego złuszczania i po wyjściu od kosmetyczki można w zasadzie wrócić do swoich normalnych zajęć. Z pewnością w znakomitej większości przypadków tak właśnie jest, ale. No właśnie zawsze są wyjątki. I wygląda na to, że tym wyjątkiem jestem ja. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że u mnie zabieg na bazie zaledwie 30% kwasu migdałowego spowodował konkretne złuszczenie naskórka, które trwało około tygodnia. Dla tych z was, które będą stosowały peeling po raz pierwszy radzę umówić  się do kosmetyczki przed weekendem. Wszystko po to, aby bezpośrednio po wszystkim skóra mogła dojść do siebie w domowym zaciszu, a wy żebyście mogły oswoić się z nową sytuacją. Pocieszający jest fakt, że po wszystkim cera wygląda obłędnie!
 
Niezwykle ważne
Jak wspomniałam wyżej peeling na bazie kwasu migdałowego można wykonać nawet w środku lata, gdy jest gorąco i słonecznie. Jedyne o czym będziecie musiały każdorazowo pamiętać, to bezwzględne unikanie słońca oraz rezygnacja z solarium (latem będzie to zdecydowanie większym  wyzwaniem niż jesienią czy zimą). W przeciwnym razie na twarzy mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia, których usunięcie nie będzie należało do najłatwiejszych.