Artykuły powiązane

Jeżeli wasi partnerzy nie są do końca przekonani do tego pomysłu, może perspektywa zbliżającego się ślubu zmieni ich optykę i dadzą się namówić na przekroczenie progu gabinetu kosmetycznego. W obecnych czasach zadbany wygląd jest niezwykle istotny i to zarówno w kontaktach zawodowych, jak i przyjacielskich. Co za tym idzie mężczyźni zaczęli dostrzegać zalety korzystania z usług kosmetologów i co ważne w gabinetach czują się coraz swobodniej.
 
 
Inaczej niż kobiety
Męska skóra jest znacznie grubsza niż kobieca. Na dodatek jest bardziej elastyczna i wolniej się starzeje. Jednak mniej więcej po 35. roku życia zaczynają być widoczne upływające lata, pojawiają się pierwsze zmarszczki, niejednokrotnie stany zapalne, trądzik czy rozszerzone pory. Im wcześniej panowie przystąpią do działania tym lepiej.
 
Zabiegi na twarz
Pozwolą na oczyszczenie, nawilżenie, odświeżenie i uelastycznienie skóry. Ponadto zadziałają przeciwzmarszczkowo, zmniejszą pory, usuną martwy naskórek oraz zniwelują niewielkie zmarszczki. Zabiegi, które polecane są dla mężczyzn to przede wszystkim peelingi chemiczne (dobierane indywidualnie w zależności od kondycji skóry), mezoterapia, mikrodermabrazja oraz wszelkiego rodzaju zabiegi niwelujące zmęczenie oraz relaksujące.
 
Depilacja
Dość często panowie chcą usunąć nadmierne owłosienie. Dotyczy to głównie pleców, pach, ale także brzucha i torsu.
 
 
Botox
W przypadku mężczyzn botox wykorzystywany jest po pierwsze jako wygładzenie zmarszczek w górnej części twarzy. W tym przypadku efekt utrzymuje się do pół roku. Drugi zakres wykorzystania toksyny botulinowej to zniwelowanie nadmiernej potliwości. Efekt zmniejszonego wydzielania potu będzie się utrzymywał nawet do dwunastu miesięcy od podania zastrzyków.
 
Dłonie
Manicure dla panów w mojej ocenie to strzał w dziesiątkę. Czas przedślubny to idealny moment, by się zmobilizować i umówić do manicurzystki.
 
Masaże
To chwila prawdziwego relaksu, na który mężczyźni także powinni sobie pozwalać. Jeżeli nie są do  końca przekonani do pomysłu, umówcie się na masaż dla dwojga.
 
 
Przed ślubem
Wizyta w gabinecie kosmetycznym nie może być zostawiona na ostatnią chwilę (chyba, że chodzi tylko o zrobienie manicure). W przypadku zabiegów na twarz koniecznie trzeba dać sobie więcej czasu (być może konieczne będzie przeprowadzenie serii zabiegów). Na dwa, trzy miesiące przed wyznaczoną datą ślubu warto zarezerwować pierwszą wizytę.
 
Z zaciśniętymi zębami
Mężczyźni są znacznie mniej odporni na ból, dlatego wizyta u kosmetyczki może być dla niektórych panów prawdziwym wyzwaniem. Regulacja brwi, nie mówiąc o depilacji woskiem czy laserem może stanowić poważne wyzwanie. Żeby być pięknym, trzeba czasami pocierpieć.