Artykuły powiązane

Największe ślubne targi w Berlinie.

 W dniach 10-12 listopada 2006 roku w halach targowych Messe Berlin odbyły się największe w Berlinie i jedne z największych w Niemczech targi ślubne. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam nas! Wspólnie z Pałacem Maciejewo oraz Hotelem Slavia nasza redakcja przygotowała swoje stoisko. Poza promocją wspomnianych obiektów, naszym celem było poszerzenie znajomości tytułu "Festlich Feiner" wśród Berlińczyków (przypomnijmy, że "Festlich Feiern" jest niemiecką wersją magazynu "Uroczystość").

 W trakcie trwania targów nawiązaliśmy wiele obiecujących kontaktów, które zaowocują między innymi objęciem przez serwis e-wesele.pl oraz przez nasze wydawnictwa - "Festlich Feiner" i "Uroczystośc" - patronatu nad imprezą targową Hochzeitswelt 2007 oraz nad innymi targami ślubnymi w stolicy Niemiec. Wymieniliśmy także wiele cennych doświadczeń z najbardziej znanym w Berlinie portalem ślubnym www.berlinhochzeit.de, który był inicjatorem targów.

 Impreza zgromadziła ponad 200 wystawców z Niemiec i z zagranicy. Miło nam donieść, że poza naszym stoiskiem kraj nasz reprezentował także Klasztor Cedynia. W odróżnieniu od naszych imprez na uwagę zasługuje fakt większego zainteresowania targami dj’ów, którzy w Niemczech są znacznie bardziej popularni od muzyki live. Na targach spotkaliśmy kilkanaście stoisk prezenterów. Bardzo dużo miejsca w imprezie zajęły też wystawy biżuterii, w tym oczywiście obrączek ślubnych.

 W drugim dniu targowym organizatorzy przyznali nagrody dla najładniejszych stoisk. Główną nagrodę otrzymało stoisko firmy Complicité Paris Brautmoden GmbH, które należało do jednych z najbardziej oryginalnych za sprawą prawdziwej trawy spełniającej zadanie podłoża.

 Naszą uwagę zwróciły także stoiska cukierników.

 Kolejną ciekawostką było porównanie ofert dotyczących transportu dla par młodych. Wystawcy zaprezentowali między innymi bryczki, karety, limuzyny - w tym rodem z Hollywood bardzo długie Chryslery i Hummery. Nie zabrakło również skrajnej ekstrawagancji, jaką był ten mały czerwony pojazd... Prowadzi go pewnie Pan Młody. Lwią część wystawców jak zwykle stanowiły firmy w ofercie, których znaleźć można buło suknie ślubne oraz modę męską.

 Przez trzy dni trwania targów odnieśliśmy wrażenie, że Niemcy do kwestii ślubu, a tym bardziej wesela podchodzą z większym dystansem niż Polacy. Niemniej jednak targi cieszyły się sporym powodzeniem. Według organizatorów zwiedziło je ponad 15000 osób.