Artykuły powiązane

 W dniach 23 - 25 lipca 2006r odbyły się targi CPD Düsseldorf - odsłona mody damskiej, w tym również ślubnej, w pełnym wymiarze.

 Targi zgromadziły 1090 wystawców, w tym 17 wystawców z Polski oraz 35 tys. zwiedzających.

 Nowe odkrycia czekały na odwiedzających w hali 7, gdzie pod szyldem NEW DISCOVERY prezentowali się projektanci z zagranicy znani już w swoich krajach, a nie odkryci jeszcze w Niemczech. Obok projektantów z Kolumbii (Julieta Suarez, Salvarte, Lina Cantillo) oraz z Polski (między innymi Paulina Borkiewicz i Pret à Cafe) pojawili się również projektanci znani w Rosji -Oleg Birukow, Ludmilla Mezenceva i Lena Popowa.

 Targi ślubne pod nazwą WHITE & NIGHT, w niecodziennej i atrakcyjnej aranżacji wnętrza, zgromadziły około 100 wystawców mody ślubnej i wieczorowej. Nasz kraj reprezentowało siedem firm: Agnes (Świdwin), Elizabeth, Mode de Pol, Biancaneve, Dora Krincy, Farage, Moda na Ślub. Firmy prezentowały w bardzo przejrzystej formie najnowsze kolekcje mody ślubnej, mody wieczorowej, wizytowej mody męskiej oraz ślubne akcesoria.

 Tegoroczne targi CPD Düsseldorf nadały nowy wymiar pokazom mody. W przeciwieństwie do lat ubiegłych i ogólnych kanonów, projektanci zaprezentowali swoje kolekcje w dynamicznych układach tanecznych, którym towarzyszyła żywiołowa muzyka. Pokazy mody odbywały się dwa razy dziennie i jak zawsze gromadziły rzesze widzów.

 Ważnym wydarzeniem branżowym, z licznym udziałem targowej publiczności, stało się wręczenie nagrody dla młodych projektantów YOUNG BRIDAL DESIGN AWARD.