Artykuły powiązane

Ślubne i wieczorowe kreacje mają zwykle duże dekolty. Przy doborze stanika pamiętaj, aby był wygodny i ładnie podkreślał kształt piersi.

Sukienka z jednym ramiączkiem
Projektanci chętnie sięgają po rozwiązanie z jednym ramiączkiem w modzie wieczorowej. Wśród kreacji ślubnych tego typu suknie zdarzają się nieco rzadziej. Fason nie jest polecany dla kobiet ze zbyt małymi piersiami. Idealnym stanikiem do takiej kreacji będzie asymetryczny, usztywniany model. Świetnie sprawdzi się również typowa bardotka z odpinanymi ramiączkami. Podstawową funkcją bardotki jest podnoszenie biustu ku górze. Dzięki temu zabiegowi piersi będą optycznie większe i pełniejsze.

Suknia z ramiączkami skrzyżowanymi na plecach
Mając taką suknię sięgnij po usztywniany stanik z odpinanymi ramiączkami, które można skrzyżować na plecach lub zdjąć. Taki biustonosz posiada metalową lub plastikową konstrukcję, która pomaga skorygować kształt piersi. Staniki mogą występować również w wersji push-up. Polecany jest dla kobiet, które nie są zadowolone z kształtu swojego biustu.

Suknia z dekoltem amerykańskim
Suknia z takim dekoltem jest przeznaczona dla posiadaczek idealnego biustu. Przy tego typu kreacji włóż usztywniany stanik z odpinanymi ramiączkami, z których jedno przełóż wokół szyi i dopnij do drugiej miseczki. Sprawdzi się także bawełniany stanik zapinany na szyi. Dekolt amerykański nie jest polecany dla kobiet, które mają małe lub zbyt duże piersi (mogą być kłopoty z dobraniem odpowiedniego stanika) lub mają tendencję do garbienia się.

Całkowicie odsłonięte ramiona
Królują wśród kreacji wieczorowych i ślubnych. Suknie i gorsety z odsłoniętymi ramionami pasują do każdego typu sylwetki, a do tego są bardzo efektowne. Tak duży dekolt wymaga jednak pewnej odwagi. Jeżeli nie masz pewności czy będziesz się dobrze czuła w takiej sukni pamiętaj, że zawsze możesz narzucić na ramiona szal. Jeżeli chcesz, aby efekt był naprawdę dobry, starannie dobierz biustonosz i biżuterię. Klasyczna bardotka z odpinanymi ramiączkami będzie idealna. Świetnie sprawdzą się również jednorazowe plastry podtrzymujące biust. Nakleja się je pod piersiami na dokładnie osuszoną skórę.