Artykuły powiązane

Rola świadkowej to nie tylko prestiż, ale także obowiązki. Kandydatka do roli druhny powinna być opanowana i odpornana stres, bo nieprzewidzianych sytuacji w dniu ślubu na pewno nie zabraknie. Pary młode czasami decydują się na wesele w wybranej tonacji kolorystycznej lub z określonym motywem. Do tego wszystkiego narzeczeni dobierają także garderobę swoją i świadków.

Elegancko i praktycznie
Suknia świadkowej musi być elegancka, ale i wygodna. Nie ma nic gorszego niż najpiękniejsza kreacja, w której ciężko jest się poruszać. Gorsze mogą być tylko niebotycznie wysokie i niewygodne szpilki. Uczucie dyskomfortu, prędzej czy później wychwyci obiektyw aparatu, a goście zauważą, że świadkowa, zamiast zająć się swoimi obowiązkami, gorączkowo poprawia wpijającą się w ciało sukienkę.

Kwestia koloru
Jak wiadomo biel jest w tym dniu zarezerwowana tylko dla panny młodej. Świadkowa może jedynie zdecydować się na dodatki w tym kolorze. Raczej niemile widziane są czerń (oznaka żałoby) i czerwień (zbyt krzykliwa, może odwrócić uwagę od panny młodej). Dozwolone zaś są wszelkie inne barwy.

Długo czy krótko
Kwestia długości sukienki jest indywidualną sprawą. Na pewno nie może być zbyt krótka, prześwitująca oraz z przesadnym dekoltem. Kreacja druhny może być dopasowana do sukni panny młodej. Wystarczy drobny element, który połączy oba modele. Wybierając długość sukienki należy wziąć pod uwagę kilka czynników - rodzaj przyjęcia, godzinę rozpoczęcia i czas trwania.

Uwaga na buty
Pamiętaj, aby nie wybierać szpilek jeśli na co dzień chodzisz raczej w płaskim obuwiu. W takiej sytuacji najbezpieczniejszym wyjściem z sytuacji będzie zakup butów na maksymalnie pięciocentymetrowym obcasie. Taka wysokość będzie łaskawa dla twoich stóp. Jeśli jednak zamierzasz zaryzykować założenie wysmuklających nogi szpilek, to wcześniej poćwicz w domu odpowiednie chodzenie. Poproś partnera, aby ocenił czy aby się nie garbisz i nie wypinasz pupy do tyłu (taką sylwetkę prezentują zazwyczaj osoby, które nie potrafią poruszać się w obuwiu na wysokim obcasie).

Modnie
Ważne, aby fason i kolory pasowały do siebie. Odradzamy zbytnią ufność wobec najmodniejszych fasonów, bo w efekcie może się okazać, że są stworzone dla kobiet o rozmiarze zero. Jeżeli wybór pada na odważne i kolorowe ubrania, to wzór sukienki musi być prosty. Wybierając jednolity materiał możemy zaszaleć z fasonem. Hitem są sorbetowe odcienie, które będą współgrały z bielą sukni panny młodej. Dla tradycjonalistek znajdą się proste i klasyczne fasony w neutralnych kolorach, do których koniecznie trzeba dodać jeden ciekawy akcent (buty, pasek). Ważne! Gorsety i długie suknie z tafty ciągle nie wróciły na salony.

Dodatki
Świadkowe, które wybiorą proste fasony i stonowane kolory, mogą zaszaleć z dodatkami. Kontrastowa szarfa w talii, ciekawe stroiki we włosach, efektowne kolczyki czy błyszcząca bransoletka dopełnią całości. Ważne, aby był to jeden mocny akcent. Jeżeli wesele odbywa się późnym latem lub jesienią, warto pamiętać o odpowiednim okryciu wierzchnim. Bardzo często wybierane są krótkie lub dłuższe bolerka, które zasłonią ramiona i dekolt. Świetnie sprawdzi się również dobrze skrojona marynarka lub modny żakiet.

Katarzyna Michałek