Artykuły powiązane

Niezależnie od wybranej ceremonii panna młoda musi wyglądać zjawiskowo i olśniewająco. Ślub cywilny jest ceremonią zawarcia związku małżeńskiego w obecności urzędnika stanu cywilnego. Sama uroczystość trwa krócej niż w kościele, bo zaledwie kilkanaście minut, ale jest również wytworna, elegancka i wzruszająca. Na tę okazję przyszli panowie młodzi zwykle decydują się na garnitury w stonowanych kolorach, zaś panie mają szeroką paletę kreacji do wyboru - od klasycznych sukien ślubnych po koktajlowe, balowe i asymetryczne modele.

Gdzie szukać?
Moda ślubna jest tak różnorodna, że nie istnieje kategoria sukienek, których nie wypada założyć na ślub cywilny. Przyszłe panny młode mogą wybierać wśród wielu propozycji projektantów, salonów mody ślubnej i mody damskiej. Znajdziemy również odpowiednie propozycje w sklepach sieciowych, szczególnie jeśli chodzi o kreacje na ceremonie ślubów cywilnych, symbolicznych czy humanistycznych. Liczy się nie tylko sama kreacja, ale także dodatki, które z prostego fasonu i neutralnego koloru uczynią wyjątkowo wytworną suknię. Ważne jest zachowanie odpowiedniego tonu i powagi względem ceremonii.

Krótko czy długo?
Mamy doskonałą wiadomość dla fanek krótkich sukienek - projektanci i domy mody coraz chętniej włączają je do swoich kolekcji ślubnych. Krótka kreacja to nie tylko oryginalny wygląd i szyk, ale także wygoda, co jest szczególnie ważne, jeśli po ceremonii czeka nas długie wesele z tańcami do białego rana. Długa suknia, choć piękna i elegancka, pod kątem wygody i szaleństw na parkiecie zdecydowanie przegrywa. Krótka kreacja fantastycznie eksponuje nogi, długa może ukryć niedoskonałości. Obie mają zastępy swoich fanek. Kompromisem może być suknia asymetryczna, czyli krótka z przodu, a długa z tyłu.

W stylu retro
Bardzo modny w tym roku styl vintage ma wiele fanek, które zastanawiają się, który element z mody retro wykorzystać w kreacji ślubnej. Można postawić na proste fasony, fantazyjne dodatki, a także wszechobecną w tym sezonie koronkę. Sukienki w stylu retro sięgają okolic kolan (w zależności od fasonu tuż za lub tuż przed). Ciekawy dekolt na plecach, zabudowany koronką przód sukienki i efekt murowany. Do tego gustowne dodatki - przepaski, stroiki, woalki czy kwiaty - to teraz absolutny hit, który coraz bardziej spycha welony na dalszy plan.

Kolorowo i niebanalnie
Koktajlowe sukienki wykonane z eleganckich materiałów będą świetnie prezentowały się w czerwieni, fioletach i pastelach. Można także zestawić ze sobą dwa kolory i stworzyć ciekawe połączenie. Najczęściej jednak panie decydują się na odcienie bieli oraz ecru, cappucino czy pudrowy róż. Do sukni panny młode dobierają bukiety, dzięki którym można ożywić neutralny kolor kreacji.

Z nutką szaleństwa
Choć na ślubie trzeba zachować powagę i elegancję, to odrobina szaleństwa nie zaszkodzi. Szczególne pole do popisu ma tutaj pani młoda, która może zaskoczyć wszystkich gości swoim odmienionym wyglądem. Może to być nietypowe upięcie włosów czy bardziej wyrazisty makijaż. Można także zaszaleć i założyć białą suknię z czarnymi dodatkami.

Katarzyna Michałek