Artykuły powiązane

 Przygotowania do uroczystości ślubnych to poważne przedsięwzięcie nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla gości - w szczególności dla druhen i świadkowej. Do rozwiązania jest bowiem nie lada dylemat - jaką kreację wybrać, aby wyróżniać się spośród gości, ale nie przyćmić gwiazdy wieczoru - Panny Młodej? O piękny wygląd druhenek i świadkowej zadbał szczeciński salon Centrum Mody Ślubnej. Z myślą o nich została stworzona kolekcja koktajlowa, która wyszła spod igły projektantki Moniki Nowakowskiej. Wyjątkowość kolekcji polega na niepowtarzalności modeli - każda klientka może wprowadzać modyfikacje do wybranego modelu według własnego pomysłu. W zależności od dodatków suknię możemy później wykorzystać na inne imprezy okolicznościowe.

 Na łamach naszego magazynu mamy przyjemność zaprezentować pierwsze zdjęcia wybranych kreacji. Suknie będą dostępne w sprzedaży na początku roku 2008. Będzie je można również podziwiać podczas 4 Wielkiej Gali Ślubnej 13 stycznia 2008 w hotelu Radissona SAS w Szczecinie. Kolekcja powstała głównie z myślą o druhnach i świadkowych - mówi Monika Nowakowska - Jednak w moich kreacjach z pewnością świetnie będą się czuły również Panny Młode podczas eleganckich poprawin. Pary, które decydują się na poprawiny w lokalach powinny, tak jak podczas uroczystości zaślubin, zabłysnąć strojem. Jakby nie patrzeć ich święto trwa nadal. Co prawda oprawa poprawin zwykle jest skromniejsza, jednak Państwo Młodzi nadal są głównymi gwiazdami.

 Wybierając kreację na poprawiny powinnyśmy brać pod uwagę fakt, że strój powinien być bardziej komfortowy niż w dniu ślubu. Nie wypada w takim dniu założyć sukni z halkami czy trenem. Taka kreacja będzie zbyt bogata i przytłaczająca. Powinnyśmy być eleganckie, jednak z lekką nutką luzu. Sam klimat poprawin niejako narzuca nam wygląd. Inaczej ubierzemy się na obiad w domu w towarzystwie najbliższych, a inaczej jeśli robimy przyjęcie w restauracji.

 Projektantka ma bardzo wyraźną wizję druhen w dniu ślubu i samej Panny Młodej w dniu poprawin. Są one bardzo delikatne, wręcz eteryczne. Dominuje uniwersalna długość do pół łydki. Kolorystyka kreacji - ecru, pudrowe róże, błękity i fiolety - podkreśla subtelny wydźwięk kolekcji. Suknie wykonane są z lekkich materiałów, wśród których dominują muślin, szyfon i jedwabna satyna. Uzupełnieniem kreacji niech będą rozpuszczone, falowane włosy, świeży i delikatny makijaż oraz obowiązkowo żywe kwiaty wpięte we włosy lub biżuteria florystyczna (naszyjnik, bransoletka z żywych kwiatów).

 W przypadku kreacji dla druhen lub świadkowej doradzam dopasowanie sukni do kreacji Panny Młodej. Owo dopasowanie może polegać na przykład na podobieństwie struktury tkaniny, fasonie lub powtórzeniu jakiegoś elementu z kreacji ślubnej w suknie dla druhny - delikatnej szarfy w pasie, czy tej samej koronki oczywiście w innej kolorystyce. Takie rozwiązania są idealne i stwarzają idealny i harmonijny obraz Panny Młodej i jej druhny czy świadkowej. - doradza projektantka

 Styl wesela, pora roku, figura i kolor włosów to tylko jedne z wielu podpowiedzi dla projektantki, która pomoże wybrać tą właściwą kreację. Czasami ustalenie wszelkich szczegółów wymaga czasu, jednak wesele, czy to nasze, czy naszej przyjaciółki, bądź siostry, to zbyt ważne wydarzenie, aby zdać się na przypadek. Dajmy się więc ponieść fantazji i oddajmy się w ręce doświadczonych fachowców, a wybór kreacji będzie czystą przyjemnością.