Artykuły powiązane

Ostatnie lata to triumf rozpuszczonych włosów. Ma to związek nie tylko z modą na rustykalne i romantyczne wesela tematyczne, ale także z kładzeniem sporego nacisku na naturalny wygląd panny młodej. Pytanie brzmi – czy takie rozwiązanie jest praktyczne oraz na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na rozpuszczone włosy w dniu ślubu?

Ważne kwestie
Rozmyślając o ślubnym upięciu warto brać pod uwagę nie tylko fryzury, które będą pasowały do urody panny młodej oraz jej sukni ślubnej. Równie istotne jest to, aby wybrana fryzura była wygodna i wytrzymała w miarę dobrym stanie do końca przyjęcia weselnego. W przypadku włosów rozpuszczonych może to stanowić spore wyzwanie.

Włosy proste
Jeżeli twoje włosy są proste i niepodatne na skręt, lepiej zrezygnować w próby stworzenia falujących pasm w dniu ślubu. Piękne fale mogą się szybko rozprostować (w przypadku wilgoci w powietrzu jeszcze szybciej) i po efektownej fryzurze zostanie tylko wspomnienie. Pomyśl o wyprostowaniu włosów prostownicą lub przy pomocy szczotki do modelowania. Można ewentualnie zdecydować się na podkręcenie samych końcówek.


Nęcące fale
Naturalnie falowane włosy to marzenie wielu kobiet. Nie dość, że dodają objętości fryzurze, to fale same w sobie wyglądają po prostu bajecznie. Panna młoda w takiej odsłonie zaprezentuje tzw. natural look. Właścicielki podatnych na skręt włosów mogą pokusić się o zrobienie u fryzjera tzw. anielskich loków. Sto procent romantyzmu w wydaniu ślubno-weselnym.

Burza loków
Przyszłe panny młode, których włosy mają naturalnie mocny skręt, będą miały przynajmniej dwa wyjścia. Albo uzgodnienie ze stylistą fryzur wyprostowania pasm, albo podkreślenie przez fryzjera skrętu jednocześnie tworząc „porządek” na głowie i podejmując próbę zapanowania nad spiralkami.

Z drobnym podpięciem
Fryzury na bazie długich, rozpuszczonych włosów są niezwykle urokliwe, jednak kosmyki przy twarzy mogą być dla panny młodej problematyczne. Aby uniknąć ciągłego poprawiania i odsuwania włosów od policzków, warto rozważyć podpięcie kosmyków po bokach lub z tyłu głowy. Plecionki, drobne warkocze lub ozdobne spinki, które przytrzymają pasma w konkretnym miejscu to tylko kilka pomysłów na ujarzmienie włosów.


Ozdoby
Rozpuszczone włosy to całe spektrum możliwości jeżeli chodzi o dodatki. Począwszy od wianków, rozmaitych opasek, spinek, plecionek, grzebyków, na toczkach i fascynatorach skończywszy.
Pamiętaj! Wybierając się na próbne czesanie koniecznie zabierz ze sobą wybraną ozdobę do włosów. Bez tego dodatku upięcie nie będzie kompletne, a ty sama nie będziesz w stanie przekonać się w pełni, że fryzura wygląda tak, jak ją sobie wyobrażałaś.


Odpowiednia pielęgnacja

Bez względu na rodzaj włosów niezwykle ważna jest ich systematyczna pielęgnacja. Odpowiednie szampony, odżywki, maski, specjalistyczne zabiegi w salonie fryzjerskim (jeżeli jest taka potrzeba), zbilansowana dieta, nawodnienie - to wszystko finalnie wpływa na wygląd nie tylko cery, ale także włosów. Warto o tym pamiętać nie tylko mając w perspektywie jeden z najważniejszych dni w swoim życiu, ale także na co dzień.