Artykuły powiązane

Wszyscy mamy z nią do czynienia na co dzień nosząc bawełniane ubrania, używając kosmetyków lub środków medycznych na bazie tej rośliny. A co powiecie na wykorzystanie bawełny w ślubnych bukietach? Ciekawa propozycja?

Bawełna, bawełnica (Gossypium) to roślina z rodziny ślazowatych występująca jako krzewy i drzewa głównie w klimacie tropikalnym, słabo nawodnionym.

Kwiaty i owoce
Bawełna jest bliską kuzynką hibiskusa. Kwiaty obu roślin są do siebie bardzo podobne – duże, z dorodnym kielichem w kolorach żółtym, kremowym lub różowym.
Z kolei biały, puchaty kłębuszek, który kojarzony jest najczęściej jako kwiat bawełny, tak naprawdę jest jej owocem.

Bawełniane towarzystwo
Ślubne bukiety z wykorzystaniem bawełnianych kłębuszków są stworzone dla panien młodych, które staną na ślubnym kobiercu podczas jesiennych i zimowych miesięcy. Miękkie, puchate owoce ocieplą stylizację, dodadzą jej oryginalności i niebanalności.

Bawełna i inne kwiaty
Bawełna stworzy piękne i wyjątkowe kompozycje w zasadzie z każdymi kwiatami na czele ze ślubnymi klasykami takimi jak róże czy eustomy.
Gałązki lawendy czy wrzosu wysmuklą i dodadzą kompozycjom lekkości. Białe obłoczki w zestawieniu z zielenią sukulentów stworzą harmonijne bukiety, które nawiążą do klimatu zimowego. Dodatkiem do takiej kompozycji mogą być czerwone owoce jarzębiny.
Pięknym dodatkiem do zimowej (nie tylko) wiązanki będzie brunia. Te szare kuleczki w duecie z białymi puszkami stworzą niezwykle oryginalną, minimalistyczną kompozycję.

Leśne uzupełnienie
Innym, odmiennym pomysłem na stworzenie nieszablonowej kompozycji na bazie bawełny nawiązującej do świąt będzie zestawienie jej z szyszkami, gałązkami iglaków, owocami głogu, a także żołędziami.

Dodatkowe akcesoria
Pojedyncze bawełniane owoce wpięte we włosy uzupełnią wizerunek zimowej panny młodej. Możesz także pomyśleć o opasce do włosów z białych, puszystych kłębuszków. Możliwości na wykorzystanie tego niespotykanego dodatku jest naprawdę cały ogrom.