Artykuły powiązane

 Atmosfera Belle Epoque w połączeniu z nieprzemijającą modą na stylistykę i detale lat 60-tych inspiruje projektantów wyczuciem smaku i elegancji zaklętej w klasyczną formę. Siłą Deni Cler, marki o włoskich korzeniach, od ponad 30 lat jest takie właśnie krawiectwo: wyczucie piękna, symbioza materiału i modelu, wystudiowana linia konstrukcji i wysmakowane detale.

 Deni Cler w tym sezonie proponuje klasykę w wielu obrazach. Króluje kostium i żakiet, który podkreśla kobiecą sylwetkę. Ekstrawagancją stylistyczną jest stary, na nowo odkryty detal – gigantyczne guziki ze szlachetnych surowców: rogu, kości, skóry, orzecha ekwadorskiego, czy kryształów Daniela Swarovskiego. Nowym detalem są naszyjniki ze szlifowanych kamieni Swarovskiego aplikowane na sukienki lub, co bardziej zaskakujące, przypinane na klapach frakowych żakietów. Nowością są kontrastowe łączenia leciutkich koronek i mięsistych tweedów.

 Kolekcję otwierają zgaszone róże, zielenie, fiolety i jasne beże, potem paleta tonuje się i cichnie, a tylko kilka, wyraźnych krat prześwieca miodowym brązem niczym zżółkłe, jesienne liście. Pojawia się żywa czerwień i fiolet z nutką wanilii, dla których tłem jest czerń w różnych tonacjach. Szlachetny jedwab jest zaklęty w szeleszczące tafty i szantungi, a „pełnokrwiste” satyny skomponowane są z mieszanki wełny.

 Spódnice! Mimo że nadal mają one formę trapezu, wyglądają świeżo i seksownie. Częściej stosowaną linią jest teraz spódnica z obcisłą górą i dołem rozwirowanym godetami. Nieco wydłużona forma „rozbita” jest liniami pionowych cięć. Dla tych Pań, które lubią lub powinny nosić zestawienia w komplecie Deni Cler przygotowała komplety, spodniumy i kostiumy, które w tym sezonie są szczególnie trendy!

 Powraca moda na etole, które po długiej nieobecności teraz wyglądają nowocześnie i przekornie. Łączy się je z sukienkami, żakietami i płaszczami. Wykonane są z mięciutkich futerek, przyjemnych aksamitów, albo mocnych żakardów.

 Płaszcze zostały wykonane z najlepszych gatunkowo mieszanek wełen. Uwagę zwracają te okrycia, które uszyto z grubo tkanych i dawno niewidzianych kolorowych samodziałów. Ich krawędzie wykończone zostały lamówkami z norek lub koźlich skórek.

 W kolekcji odnajdziemy dużo ciekawych dodatków: naturalne futra, futrzane kołnierze, ich kawałki dopinane jako broszki, koronkowe kwiaty, kamee, breloczki i mnóstwo bogatej w formie biżuterii nasyconej kolorami starego złota, którego echo odnajdujemy w rysunku wielu tkanin.

 Każda kobieta lubi być wyjątkowa, dlatego jako dopełnienie proponujemy wyjątkową biżuterię marki W. Kruk.  Najnowsza kolekcja Kruk Fashion Filigrane, zaprojektowana została dla firmy W.Kruk przez włoskich mistrzów jubilerstwa. Jest to propozycja złotej biżuterii o niezwykłych kształtach misternie utkanych ze złotej siateczki. Połączenie wyjątkowej jubilerskiej precyzji z subtelną formą wykonania. Swoim lekkim, zwiewnym wzornictwem, zaczerpniętym wprost z natury podkreśla kobiecą delikatność i naturalny urok.

 W biżuterii z kolekcji Filigrane występują motywy kropli i delikatnej pajęczyny nawiązującej do babiego lata, które znaleźć można na łąkach w ciepłe poranki. Na utkanych ze złota siateczkach w ciągu dnia blaskiem odbija się każdy promień słońca, a po zmroku biżuteria mieni się wszystkimi kolorami nocy. Wyjątkowa subtelność tej biżuterii służyć będzie podkreśleniu piękna i eteryczności, jakimi charakteryzuje się każda kobieta.

 Radość, taniec i nieskrępowana wolność stały się inspiracją dla kolekcji biżuterii Carmen, oddającej niezwykły klimat tej przebogatej i pełnej mistycznego piękna cygańskiej kultury. Unikalny styl nowej biżuterii podkreślają umiejętnie wkomponowane, oryginalne monety liczące nierzadko ponad sto lat. Swym niepowtarzalnym dźwiękiem, wydawanym przy poruszaniu, podkreślają niezależność i wyjątkowość osoby, która je nosi. Po raz pierwszy nie stworzono odrębnych kompletów – każdy model doskonale komponuje się z innymi wzorami. Dopasowanie poszczególnych elementów sprawia, że każda osoba bez trudu skomponuje własny zestaw, w którym znajdzie się część cygańskiej radości i wolności. Nowością w ofercie firmy jest łańcuszek do spodni, doskonale podkreślający indywidualizm noszącej go kobiety.

 Specjalnie dla tej kolekcji Carmen wybito limitowaną serię 6000 monet srebrnych, 675 mosiężnych i 225 miedzianych. Prestiż podkreślają oryginalne, zabytkowe monety pochodzące ze zbiorów rodziny Kruk. W kolekcji znajdują się złotówki, marki, korony austriackie i łotewskie latsy liczące ponad 100 lat, dzięki którym każda część nowej kolekcji jest unikalna.