Artykuły powiązane

Od wielu lat jest niezwykle popularny na całym świecie. „Wyznawczyniami” stylu boho są między innymi siostry Olsen, Nicole Richie czy ikona mody Kate Moss, która jest mu wierna na co dzień i od święta. Oryginalną stylizację zaprezentowała kilka lat temu podczas swojego ślubu.

 

 

W Stanach Zjednoczonych boho jest jednym z ulubionych trendów ślubnych. W naszym kraju pierwsze kreacje tego typu dla panien młodych pojawiły się dwa, trzy lata temu. Nie odbyło się to z przytupem, a raczej ostrożnie i na zasadzie małych kroków. Może i dobrze, bo na przestrzeni tych kilku lat kobiety miały czas na oswojenie się z tym trendem, a dzięki temu pomysł zyskiwał z każdym miesiącem coraz większą grupę wielbicielek. Jeżeli jesteś na etapie planowania swojego wielkiego dnia i zastanawiasz się jeszcze nad tematyką ślubu, warto rozważyć boho chic jako jedną z nieszablonowych propozycji stylizacyjnych.

Pod lupą
Boho chic to przede wszystkim brak konwenansów. Luźne, długie suknie, falbany, wzorzyste chusty, przesyt biżuterii, duże torebki to boho w pigułce. Niekonwencjonalność, ekstrawagancja i oryginalność, a do tego łączenie z pozoru niepasujących do siebie elementów garderoby - tak w skrócie można opisać styl boho.

Zwrot ku przeszłości
Styl boho ma w sobie sporo z lat siedemdziesiątym, kiedy świat opanował ruch hippisowski z hasłami odnoszącymi się do wolności, romantyczności, miłości, niezależności oraz zniesienia barier. Właśnie brak jakichkolwiek barier i granic jest charakterystyczny dla tej stylistyki. Elementy folkowe w połączeniu z romantycznymi dodatkami oraz ze szczyptą etno mogą wyglądać na dobrane przypadkowo i kompletnie do siebie niepasujące. W rzeczywistości to kwintesencja stylu boho, któremu blisko jest także do glamour, shabby chic i eko.

 

 

Styl nieuniwersalny
Z pewnością nie można go polecić każdej kobiecie. Adresatkami będą osoby charakteryzujące się kreatywnością, które z pełną swobodą łączą ze sobą różne style, dobrze się w tym czują i przede wszystkim są z modą za pan brat. Kobiety, które pokochają boho chic z pewnością będą chciały podkreślić swoją osobowość i indywidualizm. To kolorowe ptaki, których wyobraźnia będzie przekraczała kolejne modowe granice.

 

 

W ślubnej odsłonie
Ślubna stylizacja boho chic to koronkowe, zwiewne suknie, które będą odsłaniały zarówno nogi jak i plecy. Do tego długi i delikatny niczym mgiełka welon. Makijaż powinien być delikatny i nieprzerysowany. Jego zadaniem będzie podkreślenie naturalnej urody panny młodej. Idealną fryzurą będą wszelkie plecionki, koszyczki, fale i naturalne loki. Rozpuszczone, długie włosy, bez zbędnych zabiegów stylizacyjnych będą strzałem w dziesiątkę. Obmyślając swoją stylizację ślubną w stylu boho chic będziesz mogła poszaleć przy doborze dodatków. Możliwości będzie bez liku – kapelusze, fascnatory, bransoletki, naszyjniki, korale, opaski, kolczyki, pióra, wachlarze – to tylko część propozycji. Idealne będą także ozdoby na bazie żywych kwiatów wpiętych we włosy, a do tego bukiet.

 

 

W plenerze
Ceremonia zaślubin powinna odbyć się w plenerze. Dobrym pomysłem będzie ogród lub park. Dekoracje powinny być proste, nawiązujące z jednej strony do stylu rustykalnego z drugiej do glamour. Zaproszenia na papierze czerpanym, ozdoby na bazie piór, koronek, kwiatów czy drewnianych elementów wpiszą się idealnie w klimat boho chic.