Artykuły powiązane

 

W ubiegłym roku bukiety ślubne były kolorowe, królował efekt ombre. Na co postawili floryści w bieżącym sezonie? Sprawdźmy.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to powrót do natury. To najsilniejszy trend sezonu 2014. Jest namacalny niemal na każdym kroku – począwszy od doboru kwiatów, kolorów, a skończywszy na ich ułożeniu. Bukiet nie jest idealnie równy, wychuchany. Wiązanki są asymetryczne. Czasami można odnieść wrażenie, że opanował je artystyczny nieład. 

Konwalie w roli głównej
To będzie hit tego roku. Jeżeli chcesz być na czasie, koniecznie idąc do ołtarza, musisz trzymać w dłoniach bukiet z konwalii. Kompozycja może być monokwiatowa. Konwalie można łączyć także z innymi kwiatami. 

Odważnie
Gipsówka będzie drugim silnym trendem, który można wykorzystać przede wszystkim w bukietach ślubnych, ale także w dekoracji stołów czy pojazdów. Myślę, że jeszcze kilka lat temu większość panien młodych na wieść o takim bukiecie, spojrzałaby na florystów z niedowierzaniem. A tymczasem obecnie to jeden z wiodących pomysłów na uzupełnienie stroju panny młodej. I trzeba przyznać, że jest to pomysł dość odważny, ale w mój gust jak najbardziej trafia. I założę się, że znajdzie szerokie grono wielbicielek. 

Cały biały
Biel będzie wiodącym kolorem w bukietach ślubnych w obecnym sezonie. Romantyczne, subtelne, białe kompozycje to to, na co postawili floryści. Jednokolorowa wiązanka będzie świetnym kontrastem dla kolorowej sukni ślubnej, na którą decyduje się coraz więcej pań. Wybierając kreację w tradycyjnej kolorystyce, biały bukiet będzie jej dopełnieniem. 

Co wybrać?
Oprócz królowych tego sezonu – konwalii oraz gipsówki, floryści mają także propozycje dla bardziej tradycyjnych panien młodych. Jeżeli powyższe pomysły nie przypadły wam do gustu, możecie poprosić o bukiet z białych, ponadczasowych róż. Te kwiaty były, są i z pewnością zawsze będą na czasie. Oprócz tego można zdecydować się na tulipany, storczyki, frezje czy choćby kalle. Z pewnością każda z was znajdzie coś dla siebie. 

Z kolorowym akcentem
Jeżeli zależy ci na ożywieniu kompozycji, można to zrobić dodając kolorową wstążkę. Innym pomysłem jest dodanie do białej wiązanki jednego kolorowego kwiatu. Będzie on niczym soczysta wisienka na śmietankowym torcie. 

Pastelowo
Jeżeli biel do was nie przemawia
w żadnej formie, to może pastelowy bukiet będzie tym, o którym marzycie? Ta delikatna kolorystyka wpisuje się w obowiązujące trendy. Należy pamiętać jedynie o tym, żeby kompozycja kwiatowa była delikatna i nie przytłaczała ani kreacji, ani samej panny młodej.