Artykuły powiązane

W ofercie branży ślubnej znajdziemy wiele atrakcji, którymi można wzbogacić wesele - pokazy barmańskie typu flair, występy zawodowych tancerzy, koncerty zespołów, fontanny czekoladowe, alkoholowe. Jest także kilka atrakcji, które najlepiej prezentują się na zewnątrz i potrzebują bezwietrznej i suchej pogody. Niektóre z nich nie wymagają wielkich nakładów finansowych, a sprawią, że nasze wesele będzie niezapomniane.

Confetti z ryżem
Zgodnie z tradycją, tuż po wyjściu z kościoła, państwo młodzi są obsypywani ryżem i monetami, które mają zapewnić im płodność, szczęście i dostatek. Coraz częściej goście sięgają także po płatki kwiatów dające spektakularny efekt. Innym pomysłem na uświetnienie wyjścia młodych z kościoła lub urzędu stanu cywilnego jest deszcz confetti wystrzelony ze specjalnych tub. W sprzedaży dostępne są różne wzory confetti - od serduszek po dolary. O tego typu atrakcjach warto uprzedzić fotografa.

Bańki małe i duże
Miłą atrakcją dla oka będą bańki mydlane. Wszystko, co trzeba zrobić, to zaopatrzyć się w specjalne urządzenia (do kupienia w sklepach z zabawkami za kilka złotych). W efekcie otrzymamy morze przeźroczystych, mieniących się w świetle słonecznym baniek, które będą długo unosić się na powietrzu.

Balonowy zawrót głowy
Balony na weselu? Tak, ale nie jako dekoracja sali weselnej - to nadal jest passé i zapewne jeszcze długo nie wróci do łask. Modne balony są wypełnione helem i mają szczególne zadania, zwłaszcza, jeśli są w pękach po kilka sztuk przywiązane do ozdobnego ciężarka. Takie "bukiety" mogą być ozdobą sali weselnej, a także "kierunkowskazem", który ustawimy przy stołach tematycznych (np. z winem, ciastem czy kawą). Dzięki temu goście bez trudu znajdą drogę do smakołyków. Balony napełnione helem można również rozdać gościom tuż po wyjściu z kościoła. Sto balonów szybujących ku niebu będzie niezapomnianym widokiem.

Lampiony szczęścia
Poza tym, że są wspaniałą ozdobą i atrakcją samą w sobie, to legenda mówi, że marzenia spełniają się, kiedy fruną do nieba. Po delikatnym rozłożeniu lampionu, na stelażu (umiejscowionym na dole) trzeba położyć kostkę z paliwem. Aby marzenie się spełniło, należy je napisać na lampionie, a następnie zapalić podgrzewacz i myśląc o życzeniu delikatnie wypuścić go z rąk (do tego potrzebne będą dwie osoby). Lampion mogą puścić nowożeńcy sami lub w asyście gości, którzy wcześniej otrzymają po jednym na parę. Lot kilkudziesięciu lampionów będzie niezwykłym widowiskiem i z pewnością sprawi, że wesele będzie wyjątkowe.

Pokaz fajerwerków
Pokazy pirotechniczne to atrakcja dla par, które mają nieco większy budżet. Zależnie od długości pokazu i wybranych elementów trzeba będzie zapłacić nawet kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. Można także wybrać tańsze opcje. Zanim rozejrzymy się za firmą, która świadczy takie usługi, warto sprawdzić miejsce, gdzie odbędzie się wesele. Nie każda lokalizacja będzie odpowiednia (niebezpieczeństwo pożaru, bliskość lasu, zabytki). Jeśli umiejscowienie dowu weselenego okaże się nieproblematyczne, to warto wynająć profesjonalną firmę świadczącą usługi pirotechniczne, gdyż tylko takie posiadają specjalne zezwolenia niezbędne przy tego typu pokazach.

Katarzyna Michałek