Artykuły powiązane

Prezenty ślubne to spore wyzwanie dla gości. Pościel, serwis do kawy, a może pieniądze? Coraz częściej na zaproszeniach, tuż obok najważniejszych informacji, znajdziemy prośbę państwa młodych, dotyczącą prezentu, jaki chcieliby otrzymać. Czasami narzeczeni umieszczają tylko informacje o tym, co chcą otrzymać zamiast kwiatów w kościele podczas składania życzeń, a czasem jest to prośba, aby nie obdarowywać ich żadnymi prezentami tylko gotówką.

Zamiast kwiatów Od kilku lat młodzi coraz częściej proszą, aby nie obdarowywać ich kwiatami (ze względu na nietrwałość podarunku). Zamiast tego chcą otrzymać np. butelkę wina, książkę lub kupon lotto. Zdarzają się również prośby o upominki przeznaczone dla osób trzecich. Kilka dni po weselu para młoda zawozi pluszaki, zabawki czy przybory szkolne do szpitala, domu dziecka lub hospicjum, aby inni też mogli cieszyć się ich szczęściem. Państwo młodzi nie zapominają również o zwierzętach i proszą o przyniesienie puszek i worków z karmą.

Nawet jeśli para młoda nie napisała w zaproszeniu, że nie chce dostawać kwiatów, to zamiast bukietu, który zginie wśród innych lub zwiędnie w ciągu kilku dni, lepiej podarować coś trwalszego, z czego nowożeńcy będą mogli skorzystać. Takim pomysłem może być np. słoiczek miodu. Aby wyglądał efektownie, warto owinąć zakrętkę jutą i umieścić w kartoniku wypełnionym siankiem, który zabezpieczy słoik przed potłuczeniem. Można również przygotować samodzielnie etykietę na słoik, a następnie opalić zapalniczką rogi, aby całość wyglądała stylowo. Coraz modniejsze stają się również herbaty z ekologicznych upraw o różnych smakach świata. Zestaw takich dwóch lub trzech herbatek z dwoma kubeczkami na pewno spodoba się parze młodej i posłuży jej znacznie dłużej niż kwiaty.

Prezenty stare i nowe Żelazka, odkurzacze i miksery w obecnych czasach bardzo rzadko są podarunkami ślubnymi. Czasem goście kupują prezenty niezależnie od tego, co jest w zaproszeniu. W przypadku dysponowania mniejszym budżetem jest to zrozumiałe. Lepiej kupić jakiś drobiazg niż dawać sto złotych w kopercie.

A co państwo młodzi najczęściej otrzymują? Elegancką, satynową pościel, zestawy ręczników, komplety filiżanek lub pełne serwisy obiadowe, sztućce, kieliszki. Lepiej wybierać neutralne kolory, ewentualnie kupować rzeczy, które będą pasowały do każdego wnętrza. Świetnym pomysłem będzie także np. stojak na wina, a do tego oczywiście jedna lub dwie butelki na początek kolekcji. Wśród nowych prezentów pojawiają się też vouchery na usługi lub produkty. Te pierwsze mogą być wyjazdem weekendowym jako miniwersja podróży poślubnej lub seans w spa. Nowatorskim pomysłem jest także podarowanie vouchera na poślubną sesję zdjęciową, którą wykona lokalne studio fotograficzne.

Jeśli dobrze znamy państwa młodych oraz wystrój ich mieszkania, to można sprezentować im upominek pasujący do wnętrza. Maski afrykańskie, rzeźby, posążki, obrazy czy wazy to elegancki dodatek, ale tylko jeśli jesteśmy pewni, że sprawi radość obdarowanym.

Lista prezentów Nowy trend, który przywędrował do nas z Ameryki, to ślubne listy prezentów. Powstają nawet specjalne vortale poświęcone tworzeniu list ślubnych zintegrowane ze sklepami, w których można od razu dokonać zakupu. Serwis umożliwia stworzenie listy na podstawie setek produktów dostępnych w e-sklepie. Goście muszą jedynie zamówić wybraną rzecz, zapłacić i gotowe. Jako bonus często dostają także eleganckie opakowanie czy papier do spakowania prezentu. Ślubna lista produktów to duża oszczędność czasu, a także wygoda dla zamawiających. Goście mają przez całą dobę dostęp do listy, więc zakupy mogą zrobić o dowolnej porze. Oprócz tego lista daje pewność, że żaden prezent się nie powtórzy, a nowożeńcy otrzymają dokładnie to, czego chcą.

Utworzenie listy ślubnych prezentów umożliwia swoim klientom także firma Rosenthal. Listę wystarczy sporządzić w jednym z salonów przy pomocy konsultanta. Salony znajdują się w całej Polsce, a konsultanci poradzą, jak dobrać odpowiednią zastawę czy serwis do wnętrz. Dzięki zróżnicowanym propozycjom, które oferuje firma, każda para znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo możliwe jest również odebranie prezentu przez parę młodą dopiero po uroczystości, dzięki czemu nie ma problemu z dostarczeniem i przewożeniem przesyłki oraz obawy, że jakiś element ulegnie uszkodzeniu.

KM