Artykuły powiązane

Zima nie musi oznaczać przerwy w przygotowaniach do ślubu. Długie wieczory można praktycznie wykorzystać na zajęcie się szczegółami, na które wiosną nie będzie czasu.

Wiele par zawiesza przygotowania do wesela na okres zimowy. Powodem jest zniechęcenie wynikające z jesienno-zimowej pogody, brak ochoty na jakiekolwiek działanie, a także dostatecznie długi czas do wesela. Popularne stwierdzenie, że do wesela jeszcze daleko, okazuje się bardzo złudne. Odwlekanie w czasie wielu spraw może spowodować, że kilka tygodni przed wielkim dniem będziemy niepotrzebnie się denerwowali. A więc do działania!

Nowa figura
Kilka miesięcy przed ślubem to idealny czas, aby zająć się swoją sylwetką. Zrównoważona dieta, a także dobrze dobrane ćwiczenia pozwolą uzyskać wymarzony efekt. Oczywiście nic nie ma za darmo i bez wysiłku. Jeżeli do zrzucenia jest kilka kilogramów, a nadwaga utrzymuje się już od dłuższego czasu, warto gubić kilogramy pod okiem specjalisty. Lekarz dobierze dietę zgodną z masą ciała, wzrostem, wiekiem, a przede wszystkim z trybem życia. W zależności od wykonywanej pracy dieta będzie się różnić ilością składników odżywczych. Im więcej wysiłku fizycznego będzie w codziennym życiu, tym na więcej będzie można sobie pozwolić. Na początek należy wyeliminować tłuste i ciężkie potrawy, w tym mięsa i sosy. Lepiej jeść dania sporządzane na bazie świeżych lub mrożonych warzyw. Frytki i ziemniaki zastąpić kaszami i ryżami, które zawierają złożone węglowodany, a także potrzebny do trawienia błonnik. Zamiast sięgać po tuczące przekąski, lepiej zjeść surowe warzywa i owoce. A może skusisz się na świeże soki wyciskane z owoców i warzyw? Idealnie do tego nadają się marchewki, selery, a także jabłka. Soki świeżo wyciśnięte są bardzo zdrowe, niskokaloryczne i pyszne. Należy jednak pamiętać, że najwięcej witamin mają bezpośrednio po wyciśnięciu. Soki zachowują swoje wartości tylko przez kilka godzin. Koniecznie należy pamiętać o przechowywaniu ich w lodówce.

Inna ważna sprawa przy odchudzaniu, to oczywiście umiejętnie dobrane ćwiczenia. W zależności od formy ruchu, jaką wybierzesz, pamiętaj by trenować zgodnie ze swoimi możliwościami i kondycją. Jesień i zima sprzyjają wszelkim formom ruchu w zamkniętych pomieszczeniach, czyli do wyboru są kluby fitness, siłownia lub basen. Jeżeli pogoda (a przede wszystkim nawierzchnia drogi) na to pozwalają, to warto jak najczęściej spacerować, jeździć na rowerze. Od listopada są również czynne lodowiska. Jazda na łyżwach (podobnie jak na rolkach) znakomicie rzeźbi mięśnie ud i pośladków. Równowaga, jaką ciało musi uzyskać, aby się utrzymać powoduje, że napinają się mięśnie brzucha i ramion, które skutecznie podtrzymują kręgosłup.

Intensywność i obciążenie przy ćwiczeniach muszą zostać dobrane do diety. Najlepiej wypośrodkować jedno i drugie, wybrać lekką dietę, ale bogatą we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a przy okazji ćwiczyć minimum trzy razy w tygodniu przez godzinę. Koniecznie należy też zmienić swoje przyzwyczajenia. Samochód parkować przystanek dalej od pracy, zamienić windę na schody i jak najczęściej spacerować.

Suknia ślubna
Zima to doskonały czas na zakupy ślubne. W salonach nie ma tłoku, więc personel będzie mógł nam poświęcić dużo więcej czasu. Nigdy nie jest za wcześnie na wybieranie sukni, bo może się okazać, że trzeba będzie na nią poczekać nawet do kilkunastu tygodni. Do tego należy doliczyć jeszcze czas na ewentualne poprawki lub przeróbki, które mogą się okazać konieczne, jeżeli do ślubu bardzo schudniemy. I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Suknię ślubną zawsze należy kupować taką, jaka pasuje na nas w danej chwili lub odrobinę większą (jeżeli mamy tendencje do tycia przy sytuacjach stresowych). W razie zmiany wagi suknię będzie można zmniejszyć lub zwęzić. Natomiast szans na zwiększenie sukni raczej nie ma.

Lista gości
Jeżeli wesele będzie odbywało się późną wiosną lub wczesnym latem, to należy już teraz zastanowić się nad listą gości. Po jej przygotowaniu i wybraniu zaproszeń, należy je jak najwcześniej zamówić. Nie wszystkie projekty dostępne w agencjach ślubnych czy w Internecie dostępne są od ręki. Może się okazać, że na niektóre trzeba będzie trochę poczekać zwłaszcza, jeśli wprowadziliśmy pewne modyfikacje.

Kolejny krok to wybór zawiadomień. Zawiadomienia wręczamy lub wysyłamy wszystkim tym, których z różnych powodów nie będziemy w stanie gościć na naszym weselu, a osoby te są dla nas ważnie. Zawiadomienia mogą tworzyć zupełnie odrębną kompozycję, niż zaproszenia, choć mogą być w podobnym stylu. W dobrym guście jest wręczyć zawiadomienia znajomym z pracy, których nie zaprosiliśmy na wesele. Warto zapytać rodziców czy oni nie zechcą rozdać wśród swoich znajomych lub sąsiadów zawiadomień na ślub. Po sporządzeniu listy osób, które będziemy zapraszać i zawiadamiać, należy kilka dni odczekać z ich zamówieniem. Może się bowiem okazać, że kogoś pominęliśmy. Jak tylko przyjdą zaproszenia i będziemy mieli trochę wolnego czasu - należy się zabrać za ich wypisywanie, bowiem wbrew pozorom zajmie to więcej czasu niż się spodziewamy.

Eleganckie drobiazgi
Zima to doskonały czas, aby przygotować specjalne detale. Eleganckie prezenciki dla gości, zaproszenia czy ręcznie zrobione dekoracje wymagają dużego nakładu czasu, a przede wszystkim cierpliwości. Najprościej będzie wykonać malutkie prezenciki dla gości w formie sakiewek z drażami lub cukierkami w środku. Będzie do tego potrzebne parę metrów ozdobnego tiulu (kolor w zależności od reszty dekoracji), a także kilka metrów ozdobnej tasiemki, aby takie woreczki zawiązać. Draże można zamówić lub kupić w cukierniach.

Targi ślubne
Zima to również doskonały czas, aby odwiedzić targi ślubne - 7.Wielka Gala Ślubna, której odsłona będzie miała miejsce w niedzielę 16 stycznia 2011r. na Międzynarodowych Targach Szczecińskich przy ulicy Struga 6-9. Na Wielkiej Gali Ślubnej zaprezentują się wszystkie znaczące firmy w branży ślubnej z województwa zachodniopomorskiego i nie tylko. Imprezie będzie towarzyszył konkurs, w którym będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród, w tym także organizację wesela w Hotelu Dobosz. Kto wie, może usługę, nad którą się jeszcze zastanawiacie, wygracie właśnie u nas? Zapraszamy!