Artykuły powiązane

O ślubie i weselu można różnie - poważnie, wesoło, z humorem lub kpiną. My wolimy z pozytywną energią doprawioną szczyptą humoru oraz wiadrem dobrych rad. Dlatego też naszą uwagę zwróciły organizowane od lutego tego roku w Krakowie Popołudnia Czekoladowe dla przyszłych Panien Młodych.

Sama nazwa wiele obiecuje lecz dopiero uczestnicząc w takim spotkaniu jasne się staje, że ich organizatorzy tworzą grupę ludzi pracujących z pasją, szukających nowych rozwiązań, a co najważniejsze dzielących się swoim doświadczeniem i radami z uczestniczkami spotkań.

Historia o sukni w kolorze śmietany wpadającej w cień wzbudziła salwę śmiechu na sali, opowieść o słoneczniku w butonierce rozśmieszył wszystkich, zapewnienia o torcie z serkiem pleśniowym zaciekawiły większość uczestników, a to tylko kilka przytoczonych przykładów jakimi jak z rękawa sypali organizatorzy.

Z dużą uwagą przyszłe panny młode słuchają Sylwii - stylistki, która nie tylko prezentuje odpowiednie fryzury zwracając uwagę, iż wygląd panny młodej jest całością a fryzura może dodać uroku lub zniszczyć wszystko jeśli jest niedopasowana. To, co podkreśla za każdym razem to konieczna pielęgnacja włosów na kilka miesięcy przed ślubem. Systematyczna odbudowa i pielęgnacja są kluczem do pięknych, naturalnie błyszczących i zdrowych włosów. Ciekawe prawda? Na ogół się tego nie mówi.

Bożena - projektantka sukien ślubnych - jak dobra koleżanka odpowiada na wszystkie pytania, przekonując, że nie moda tylko nasze samopoczucie w konkretnej sukni jest najważniejsze i to ma być głównym kryterium wyboru. Zachwyt wzbudzają produkowane przez nią miotły weselne, które od tego roku wprowadza na polski rynek. Pięknie zrobione z naturalnych traw i zbóż przypominają o staropolskim zwyczaju pierwszej wspólnej pracy małżonków.

Tę część spotkania kończy degustacja tortu oraz ciast weselnych. Jarosław tworzący oryginalne i niecodzienne kompozycje smakowe zachwyca uczestników swoją odwagą oraz wiedzą. Im bardziej niekonwencjonalne kompozycje tym lepiej. Nie bójcie się nowości, przecież chodzi o to, żeby było inaczej, nieszablonowo a przy tym smacznie - przekonuje. Po pierwszym kęsie każdy kiwa potwierdzająco głową.

Czekolada z Fontany powoli znika, atmosfera robi się coraz bardziej przyjacielska. Można odnieść wrażenie, że spotkali się tu dobrzy znajomi a nie obcy sobie ludzie. Gdy nagle ogłaszane jest losowanie nagród przygotowanych przez organizatorów. Nutka rywalizacji zmieszana z dobrą zabawą zaraża nas jak dzieci. Nie wiadomo do końca kto bawi się lepiej - organizatorzy czy uczestnicy.

Druga cześć spotkania rozpoczyna się serią pokazów makijażu, dekoracji kwiatowych oraz pierwszego tańca. Wszystkie wątpliwości są rozwiewane przykładami i prezentacjami. Podstawowa dewiza tych spotkań brzmi: nie ma nieważnych pytań, każde jest istotne, ważne i wymaga rzetelnej odpowiedzi.

Popołudnia Czekoladowe to jedyna taka okazja by móc się dowiedzieć tyle ważnych rzeczy od profesjonalistów, którzy nie chowają asów w rękawie, a wręcz przeciwnie - kładą karty na stół, mówiąc jasno i klarownie czego unikać, gdzie można się potknąć lub co może nam zepsuć humor w tym wyjątkowym dniu.

Zapraszamy na kolejne Czekoladowe Popołudnia, które odbędą się:
 13 czerwca - Zakopane
 20 czerwca - Wadowice
 23 czerwca - Kraków
 26 czerwca - Skawina
 27 czerwca - Nowy Targ
 03 lipca   - Bielsko - Biała

Wszelkie szczegóły dotyczące spotkań oraz rezerwacja na stronie www.kabago.pl