targi ślubne Szczecin

Artykuły powiązane

Planowanie ślubu i wesela kojarzy się tylko z przyjemnymi rzeczami. Wymarzona suknia, pięknie ustrojony kościół, elegancki pan młody... Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy ślub trzeba przełożyć.

Decyzja o konieczności odwołania ślubu wywołuje złość, rozgoryczenie, łzy. Wszystko zależy od tego z jakiego powodu konieczne jest przesunięcie daty ślubu. Niezależnie od argumentów nie należy dopuszczać do głosu negatywnych emocji. Warto porozmawiać z partnerem o przyczynach modyfikacji planów. Jeżeli to możliwe należy wyznaczyć kolejną datę ślubu. Z pewnością poprawi to humor wszystkim.

Ocena sytuacji
Najważniejsze jest spokojne przeanalizowanie sytuacji. Zdarza się, że o przełożeniu ślubu decydują wypadki losowe. Czasem konieczność zmiany terminu nie podlega dyskusji (śmierć najbliższej osoby z rodziny, choroba jednego z narzeczonych). Zdarzają się również przyczyny natury finansowej. Na tym polu można dużo zdziałać, jeśli chodzi o zmniejszenie kosztów organizacji tego dnia.
Można rozważyć rezygnację z części usług lub wybrać ich tańszy wariant. Jeżeli finanse nadal nie pozwalają na zorganizowanie dużego wesela, to warto zastanowić się na tańszą opcją - przyjęciem. Przesuwanie ślubu ze względu na finanse nie zawsze jest dobrym posunięciem. Zbyt wygórowane wizje uroczystości przy niewielkim wkładzie finansowym - to po prostu nie może się udać. Jeżeli data zostaje zmieniona ze względu na przyczyny zdrowotne lub nagłą zmianę sytuacji finansowej i zawodowej, to rezygnacja z wcześniej ustalonego terminu wydaje się logicznym posunięciem.
Wielu narzeczonych obawia się reakcji najbliższej rodziny na informację o zmianie planów. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie niezadowolony z powodu przesunięcia daty ślubu nie zdając sobie sprawy, że sprawia przykrość parze młodej. Należy to wziąć pod uwagę i pogodzić się z tym faktem.

Brak porozumienia
Zdarza się, że decyzja zapada po ciężkiej kłótni. Jeden z partnerów stracił zaufanie drugiej strony, wywiązała się awantura i pierścionek wylądował na stole. W takich przypadkach trzeba dać sobie moment na ochłonięcie. Życiowe decyzje nie mogą być podejmowane i odwoływane w przypływie emocji. Po chwili namysłu, która może trwać nawet parę dni, należy wrócić do rozmowy i uzgodnić wspólne stanowisko wobec ślubu i wesele.

Racjonalne podejście
Rozgoryczenie i złość są naturalnymi emocjami towarzyszącymi decyzji o odwołaniu ślubu. Jest to przecież spełnienie marzeń wielu ludzi, stąd zrozumiały żal za marzeniem, które trzeba odłożyć na bok. W przypadku, gdy decyzja już zapadła, należy uratować jak najwięcej. Jeżeli za wynajęcie sali została wpłacona zaliczka, to warto poszukać pary, która będzie zainteresowana waszym pierwotnym terminem. Wówczas odzyskacie wpłaconą zaliczkę, a inna para będzie miała idealne miejsce na wesele. Podobnie należy uczynić z zespołem, fotografem, czy kamerzystą. Wszelkie ogłoszenia dotyczące odstąpienia terminu na wesele, czy innych atrakcji najlepiej zamieszczać na portalach regionalnych w specjalnych rubrykach. Warto również stosowną informację umieścić na forach internetowych.

Spokojnie
Nie trzeba od razu planować w każdym szczególe nowej uroczystości. Na początek wystarczy ustalić nową datę ślubu i na jakiś czas odłożyć szczegółowe przygotowania. Gdy emocje opadną, łatwiej będzie spojrzeć na nową sytuację. Najważniejsze jest bycie razem. Suknia z welonem i kościół pełen gości zaczekają.