Artykuły powiązane

Ślubowanie w inny dzień niż sobota staje się coraz bardziej modne. Nie chodzi już o tylko o piątki, ale o każdy dzień tygodnia. Zanim odrzucicie taką opcję przeczytajcie uważnie ten tekst.

Uroczystość i wyprawione wesele w inny dzień niż sobota niesie za sobą mnóstwo korzyści. Przede wszystkim w sezonie ślubnym bardzo ciężko jest znaleźć satysfakcjonujący termin w obleganym domu weselnym na kilka tygodni czy nawet miesięcy przed uroczystością. Terminy w lokalach trzeba rezerwować z ponad rocznym wyprzedzeniem, nie mówiąc już o zespole, profesjonalnym fotografie, czy kamerzyście. Wybór innego dnia niż sobota sprawi, że problem organizowania wszystkiego z bardzo dużym wyprzedzeniem zupełnie zniknie.

Bez R
Wiele narzeczonych pozostaje wiernym zabobonom i wybiera datę ślubu w miesiącu z literką r. Co ciekawe pary chętnie stają na ślubnym kobiercu w lipcu mimo, że nie ma w nim tej magicznej literki. Skoro wybieramy lipiec, głównie ze względu na pogodę, to czemu nie ślubować w maju czy w kwietniu, które również są ciepłe, a na dworze przyjemnie zielenią się drzewa? W końcu pogoda to nie wszystko i nawet w środku upalnego lata może spaść z nieba nieoczekiwany deszcz.

Tylko my
Decyzja o ślubowaniu w mniej oblegany dzień ma również swoje plusy, jeżeli oboje nie lubicie tłumów. Ksiądz nie będzie spieszył z mszą, gdyż wasza uroczystość będzie jedyną w tym dniu. We wszystkich firmach, z których usług skorzystacie danego dnia wszyscy będą uprzejmi i będą mieli dla was dużo czasu, bez spoglądania na zegarek i obawy, że zaraz przyjedzie druga para. Wybierając dzień w środku tygodnia będziemy mieli pewność, że wszyscy profesjonaliści w swoim fachu będą mieli wolny termin. Nie będzie potrzeby rezygnacji z najlepszych firm fotograficznych czy zespołów muzycznych. Problemem nie będzie również wynajem wymarzonego samochodu czy zarezerwowanie wizyty u kosmetyczki i fryzjerki. Obie specjalistki będą mogły spokojnie wyczarować olśniewający efekt na twarzy i włosach.

Zapłacimy mniej
Bardzo wiele firm z branży ślubnej proponuje atrakcyjne rabaty przy organizacji uroczystości w inny dzień niż sobota. Możecie liczyć przede wszystkim na dużo niższe ceny w restauracjach. Wiele firm organizuje również tzw. "last minute", czyli bardzo duży rabat dla par, które zdecydują się na wynajęcie firmy zaledwie kilka tygodni przed uroczystością.

Nowe terminy ślubne
Bardzo popularne stają się dni blisko ważnych świąt narodowych czy kościelnych, przy których wypada zazwyczaj długi weekend lub przynajmniej trochę wolnego. Doskonałym pomysłem może być wyprawienie wesela w Święto Pracy - 1 maja. Do odpoczynku pozostają wówczas co najmniej dwa dni wolnego, więc goście którzy przybędą nawet z najdalszych zakątków świata będą mogli spokojnie wypocząć po weselu i wrócić do domu. Dobrym terminem są również najważniejsze święta w tradycji kościoła, czyli Wielkanoc a także Boże Narodzenie. Tutaj jednak możecie spotkać się z wyższymi cenami ze względu na okres świąteczny. Niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o daty ślubu, pozostaje nadal 14 lutego. Pary podobno zapisują się z dużym wyprzedzeniem, aby ślubować właśnie w Dzień Zakochanych.

Pamiętajcie, że data to nie wszystko. Wiele par ślubowało w miesiące bez litery r, a także w dni inne niż sobota i są szczęśliwymi małżeństwami. Najważniejsza jest para młoda i ludzie, którzy przybędą na uroczystość, aby cieszyć się razem z nimi.