Artykuły powiązane

Wybór pojazdu ślubnego wzbudza duże kontrowersje wśród par młodych. Panie chcą koniecznie jechać długą limuzyną prosto z amerykańskich filmów, panowie - sportowym porsche lub ferrari. Kompromisem może okazać się przepiękny samochód retro.

Wehikuły czasu przeżywają swój renesans. Pary mają do wyboru odrestaurowaną Warszawę, ekskluzywnego Rolls Royce`a czy niezawodne Citroeny. Są to przepiękne samochody, na których czas nie odcisnął swojego piętna. Za wypożyczeniem takiego auta przemawia przede wszystkim fakt wyeksponowania państwa młodych. Zabytkowe samochody nie osiągają dużej prędkości, dzięki czemu sąsiedzi, a także przypadkowi gapie, mogą się bliżej przyjrzeć państwu młodym. Auta nie mają przyciemnionych szyb, więc fotograf może robić zdjęcia, nawet kiedy młodzi są w środku.

Dekoracja ślubnego pojazdu powinna być subtelna, aby nie przysłonić naturalnego uroku auta. Samochody retro są tak piękne, że najlepsza będzie niewielka podłużna wiązanka wykonana ze świeżych kwiatów i przyczepiona na skos maski. Bukiet powinien być wykonany na dużym liściu lub innym materiale, aby kwiaty nie zwiędły pod wpływem ciepła wydzielanego przez silnik. Przy klamkach warto dodać po jednym malutkim bukieciku lub kwiatku, koniecznie takim samym, jak bukiet na masce. Usługa wypożyczenia zabytkowego auta odbywa się dokładnie na takiej samej zasadzie, jak w przypadku innych pojazdów. Samochód wynajmowany jest na kilka godzin zazwyczaj 3 do 5 (w zależności od indywidualnych ustaleń). Za kierownicą zawsze siedzi profesjonalny kierowca, który wiezie parę młodą do ślubu. Usługa zazwyczaj obejmuje przyjazd po pana młodego, zabranie pani młodej, zawiezienie do kościoła. Po uroczystości ślubnej samochód zawozi małżonków na salę weselną. Istnieje również możliwość wynajęcia samochodu tylko na sesję zdjęciową. Koszt takiego wynajęcia zależny jest od czasu trwania sesji, miejsca, a także indywidualnych ustaleń.

Samochodem retro pojedziemy do ślubu tylko w sezonie, czyli w okresie wiosenno-jesiennym. Wiąże się to przede wszystkim z brakiem ogrzewania w pojazdach, które zachowują oryginalność bez nowoczesnych ulepszeń. Zdarza się, że auta są tak unikalne, że rezerwacje przyjmuje się na rok przed planowaną uroczystością. Często jednak okres 4-6 miesięcy powinien w zupełności wystarczyć. W celu wybrania odpowiedniego modelu, najlepiej umówić się na rozmowę z właścicielem auta, który odpowie na wszystkie pytania i zaproponuje odpowiedni samochód.