Artykuły powiązane

Najpiękniejsze chwile w życiu człowieka to te, które na zawsze pozostają w jego pamięci. Takim wydarzeniem jest ślub, dlatego ważne jest, aby był naprawdę wyjątkowy. Dziś można go wziąć w najpiękniejszych zakątkach świata, wśród dzikich plaż, egzotycznej roślinności, w magicznej, oryginalnej oprawie. Obecnie dużo par decyduje się na tę formę ceremonii ślubnej, omijając przy tym ogrom przygotowań i nieodzownie towarzyszący im stres.

Ceremonia ślubna
Tropikalne śluby odbywają się w Meksyku, Tajlandii, na Dominikanie, Jamajce czy Wyspach Bahama. Wybór miejsca zależy już tylko od fantazji nowożeńców, ponieważ na specjalne życzenie klienta organizatorzy chętnie podejmą się organizacji uroczystości w zupełnie nowych destynacjach. Ceremonia prowadzona jest przez urzędnika lub księdza w romantycznej scenerii stworzonej przez samą naturę. Zakochani składają sobie wieczną przysięgę w obecności świadków i gości lub jedynie szumu fal. W skład pakietu ślubnego wchodzą między innymi: usługi urzędnika oraz mistrza ceremonii, wystawienie aktu i certyfikatu ślubu, tort weselny, dekoracje, bukiet ślubny i przypinka do butonierki, przekąski i drinki dla gości, kolacja na noc poślubną, natomiast w przeddzień ślubu - masaże i zabiegi SPA. Po uroczystości nowożeńcy płyną w rejs łodzią, a także udają się na przejażdżkę słoniami. W podarunku otrzymują prezent od hotelu oraz nagranie ceremonii ślubnej na Video CD i zdjęcia pamiątkowe. Do stałych elementów uroczystości należą również niezwykle ciekawe obrządki miejscowe, takie jak błogosławieństwo udzielane przez buddyjskich mnichów w Tajlandii lub odśpiewane przez grupę cejlońskich dziewcząt na Sri Lance. Przez cały okres pobytu para młoda zakwaterowana jest w luksusowych obiektach hotelowych o najwyższym standardzie. Przygotowaniem ślubu zajmuje się doświadczony personel hotelowy, który przez cały czas dba o samopoczucie swoich wyjątkowych gości.

Formalności i finanse
Wszelkie przygotowania leżące po stronie przyszłych małżonków kończą się w momencie przekroczenia progu biura podróży. Jedynym obowiązkiem jest dostarczenie niezbędnych dokumentów, czyli potwierdzonych notarialnie fotokopii paszportów i aktów urodzenia pary młodej. Pracownicy biura chętnie pomagają w przygotowaniu kompletu dokumentów oraz czuwają nad dostarczeniem ich na czas do hotelu. Ceny egzotycznej ceremonii kształtują się już od 2500 PLN za parę. Do tego należy doliczyć koszty pakietu podróżnego (zakwaterowanie, koszty przelotu, wyżywienie, ubezpieczenie).

Czar tropików
Wybór scenerii oraz oprawy ślubu to indywidualna sprawa przyszłych nowożeńców. Niezależnie od tego czy egzotyczną plażę wybiorą na miejsce uroczystej ceremonii czy podróży poślubnej, czekają tam na nich idealna pogoda i zapierające dech w piersi widoki, gwarantujące romantyczny nastrój oraz niezapomniane wspomnienia. 

Barbara Borzym