Artykuły powiązane

 Ostatnia szalona noc wolności czy wieczór spędzony wśród najbliższych przyjaciół? Dzisiejszy rynek rozrywki poza tradycyjnymi striptizami oferuje nam pełen wachlarz możliwości zarówno dla pań jak i panów. Wystarczy wybrać miejsce i zaprosić znajomych. Atmosfera i procenty zrobią resztę.

Trochę historii
Wieczór kawalerski i panieński przeobraził się nie do poznania. Tradycyjnie powinien odbywać się dzień przed weselem. Obecnie takie atrakcje planuje się w weekend przed ślubem. Nie ma chyba nic gorszego, niż być zmęczonym w dniu własnego wesela. Dawniej przyszła panna młoda spędzała tę ostatnią noc w towarzystwie koleżanek, które wróżyły, jaką będzie żoną, a starsze dawały rady co robić, aby małżeństwo było udane. Panowie natomiast spotykali się wyłącznie w męskim gronie i ruszali na biwak lub polowanie. Dzisiaj nie ma podziału, co przystoi której płci. Równouprawnienie jest również w tej kwestii. Panie niejednokrotnie przewyższają panów wyobraźnią, a rynek rozrywki daje im nieograniczone możliwości.

Potrzebny organizator!
Przyszli państwo młodzi mają przed ślubem dużo zajęć i mnóstwo na głowie, dlatego organizacją wieczoru powinni zająć się świadkowie. Warto zapytać młodych o to, jakich rozrywek sobie nie życzą. Nie ma przecież nic bardziej przykrego od niezadowolonej miny gwiazdy wieczoru. Bardzo ważne jest, aby świadkowie ustalili między sobą planowane atrakcje. Pozwoli to uniknąć później wzajemnych pretensji, że pan młody miał striptizerkę, a panna młoda nie. Świadkowie powinni zająć się wszystkim: zaplanować niespodzianki, scenariusz wieczoru, a przede wszystkim zaprosić gości. Listę osób zaproszonych przygotowują przyszli małżonkowie.

Kto płaci?
Za atrakcje płacą zaproszeni gości. Świadkowie ustalają scenariusz imprezy, wymyślają rozrywki, szacują budżet i zbierają pieniądze. To, w jak wiele niespodzianek będzie obfitowała impreza, zależy od zasobności portfela zaproszonych gości oraz od fantazji osoby organizującej całą zabawę. Po stronie gwiazd wieczoru (przyszłej panny i pana młodego) leży kwestia opłacenia alkoholu.

Atrakcje dla panny młodej
Najbardziej popularny pozostaje nadal striptizer, którego można zaprosić do domu lub do lokalu. Z góry można także zaznaczyć wybór stroju,w zależności, czy chcemy oglądać policjanta, strażaka czy kowboja. Cena takiej przyjemności uzależniona jest od miejsca. Za kilkuminutowy pokaz zapłacimy od 200 do 500 złotych. Coraz częściej alternatywą wobec striptizera jest... striptizerka. Niektóre panie deklarują, że wolą oglądać pokaz tańca pięknej kobiety niż opalonego, wydepilowanego gentelmana.

Nieco innym pomysłem jest karaoke. Coraz więcej lokali organizuje przynajmniej raz w tygodniu zabawę tego typu. Jeżeli jednak chcemy mieć mikrofony tylko dla siebie, to koszt organizacji prywatnego karaoke w lokalu wynosi około 300 zł. Nieco droższą opcją jest karaoke w domu (dochodzi do tego wypożyczenie sprzętu). Tutaj sprawa zamknie się w kwocie 400 zł. Niewątpliwą zaletą karaoke w domu jest śpiewanie rzewnych kawałków, o które nikt nie będzie miał pretensji. No, może poza sąsiadami.

Pomysłem, o który nie będzie zazdrosny przyszły mąż może być spędzenie wieczoru w salonie piękności. Coraz więcej firm przygotowuje ofertę specjalnie na wieczór panieński, w której znajdziemy tak przyjemne zabiegi jak chociażby owocowe, wygładzające peelingi na twarz i ciało, nawilżające maseczki, zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i stopy lub relaksujące masaże. Salon może dodatkowo zaproponować owoce i lekkie alkohole typu szampan lub wino. Za taki wieczór przyjemności przyjdzie nam zapłacić około 200 zł od osoby.

Odrobinę luksusu zapewni nam wynajęcie limuzyny. Cała impreza może odbyć się w jej wnętrzu lub może być to tylko wstęp do wszystkich atrakcji tego wieczoru. Firmy wypożyczają pojazdy na co najmniej dwie godziny. Korzyścią tej atrakcji jest oczywiście niezapomniana sesja we wnętrzu samochodu. Okazja może się już nie powtórzyć, jeżeli do ślubu został wybrany inny środek transportu. Koszt takiego luksusu zależy od firmy, samochodu i czasu w nim spędzonego. Waha się zazwyczaj między 300 a 900 zł.

Nietypowa atrakcja na ostatni wieczór wolności to rejs statkiem po porcie. Na ten luksus mogą pozwolić sobie tylko przyszłe panny młode mieszkające w nadmorskich miejscowościach lub miastach portowych. Rejs takim statkiem trwa zazwyczaj kilka godzin,a w cenę wliczona jest tylko obsługa.

Na pokładzie istnieje możliwość zakupu alkoholu, a catering można zorganizować we własnym zakresie i wnieść na pokład. Ceny podawane przez właścicieli statków mogą przyprawiać o zawrót głowy, gdyż są to kwoty rzędu 2000 - 3000 zł. Armatorzy deklarują jednak, że przy tego rodzaju wieczorach mogą zrobić wyjątek i dać naprawdę duży rabat. Warto zatem zawsze porozmawiać z właścicielem i starać się wynegocjować odpowiadającą nam cenę.

Nowoczesnym pomysłem na niezapomniany wieczór jest sesja fotograficzna przyszłej panny młodej i jej przyjaciółek. Cena obejmuje stylizację panny młodej przez wizażystkę i projektantkę mody oraz wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej. Wybrane zdjęcia gwiazda wieczoru dostanie na płycie cd. Dodatkowo najładniejsza fotografia zostanie wywołana w formacie 100x70 cm i wręczona pannie młodej. Przyjaciółki panny młodej towarzyszące jej w ostatnim wieczorze wolności mogą dowolnie wnieść alkohol, napoje i we własnym zakresie zamówić catering. Koszt takiej zabawy, która trwa 3-4 godziny, to około 800 zł.

Najbardziej tradycyjna, choć nie najnudniejsza, jest standardowa impreza w domu. Uczestniczki mogą się umówić, że każda przyniesie coś do jedzenia, a wieczór spędzą tradycyjnie "po babsku", czyli objadając się smakołykami, pijąc wino i oglądając wzruszające komedie romantyczne. Panie mogą się również wybrać do klubu, wynająć lożę i razem z przyszłą panna młodą ostatnią noc wolności spędzić na podrywaniu przystojniaków.

Nieco inna kwestia będzie, jeżeli przyszła panna młoda znajduje się w stanie błogosławionym. Najbezpieczniej będzie zapytać, na jaki wieczór ma ochotę. Czy ma to być zwykłe spotkanie w domu, czy czuje się na tyle dobrze, by zrobić coś odważniejszego.

Atrakcje przeznaczone dla panów
Nietypową formą zabawy będzie popularny ostatnio paintball. Organizatorzy za opłaconą sumę zapewnią pole do gry, mundury i karabiny nabite gazem. Na początek gry każdy uczestnik dostanie 100 kulek kolorowych, każda następna będzie kosztować 0,30zł. Celem gry jest wyeliminowanie przeciwnika lub wykonanie określonego zadania. Sam typ zabawy cieszy się coraz większym powodzeniem wśród mężczyzn, z pewnością dlatego, że przypomina im młodzieńcze lata, kiedy biegali z kolegami po lesie i bawili się w wojnę. Wynajęta, profesjonalna firma zajmie się organizacją wszystkiego, a koszt powinien być liczony od 100 złotych w górę za osobę, w zależności od tego, jak długo będziemy grać i ile kulek zużyjemy. Goście wieczoru kawalerskiego powinni podzielić się na dwie drużyny, a ta drużyna która przegra, płaci wieczorem za alkohol.

Dobrym pomysłem może być prawdziwie męski wyjazd do lasu. Tam panowie będą walczyć z dziką przyrodą, łowić ryby i oczywiście raczyć się mocnymi trunkami. Niewątpliwą zaletą takiego wyjazdu to brak awantury i pretensji w domu przyszłej panny młodej o to, co się działo na wieczorze kawalerskim.

Bardziej uzdolnieni panowie mogą również wybrać opcję karaoke. Nic tak nie zbliża mężczyzn, jak śpiewanie piosenek z lat swojej młodości, wielkich przebojów Perfectu czy Lady Pank. Być może okaże się, że któryś z nich ma ukryty talent? Po zaśpiewaniu kilku utworów panowie mogą przenieść się do klubu z dyskoteką i tańcząc do białego rana, pożegnać kawalerski stan.

Na koniec oczywiście najbardziej popularny scenariusz: męski wieczór i striptizerka. Choć wielu paniom taki pomysł wydaje się naganny, to dla wielu mężczyzn jest on nieodłączny. Nie wyobrażają sobie zakończenia kawalerskiego stanu kolegi bez zafundowania mu tancerki. Podobnie jak wśród innych rozrywek i tutaj mamy wiele możliwości. Można pójść do klubu go-go i tam wynająć lożę lub bardziej ekskluzywny Vip Room, w którego ofercie znajdzie się między innymi osobna toaleta, kelnerka, ochrona i drobne przekąski. Koszt jest adekwatny do luksusowych warunków i wynosi około 1000 złotych. Do tej ceny należy doliczyć prywatny pokaz striptizu dla pana młodego (około 100zł). Najczęściej panowie zapraszają jednak tancerkę do domu. Wszystkie formy są w zbliżonej cenie. Za kilkuminutowy taniec ze striptizem zapłacimy od 200zł do 400zł. Przyszłe żony zawsze martwią się, co się dzieje na takich wieczorach. Tymczasem nie ma się czego bać. W klubach, jak i w domu, tancerka nie pozwala się dotykać, a po skończonym pokazie udaje się na kolejny.

Prezenty
Na wieczór panieński nie wypada przychodzić z pustymi rękami. Przyszłej pannie młodej można kupić dosłownie wszystko. Najchętniej panie zaglądają jednak do sex-shopów, wybierając co pikantniejsze gadżety i erotyczną bieliznę. Zwłaszcza ta ostatnia, ze względu na szeroką paletę możliwości, kształtów i kolorów, cieszy się dużym powodzeniem. Coraz więcej zwolenniczek zdobywa także jadalna bielizna, zakładana specjalnie na noc poślubną. Wielką niespodzianką dla przyszłej panny młodej będzie upieczony specjalnie na tę okoliczność tort z małą niespodzianką z marcepanu. Są również specjalne słodkie wypieki dla panów. Cena za okolicznościowy smakołyk na wieczór panieński i kawalerski to 50zł za kilogram.

Propozycje alkoholi
Niewątpliwą atrakcją wieczoru jest alkohol. Spożywany z umiarem, w towarzystwie najbliższych, zapewni nam niezapomnianą zabawę. Warto wcześniej się zastanowić, jaki trunek lubimy najbardziej i trzymać się tylko jednego, gdyż mieszanie napojów wyskokowych może nam przysłonić obraz całej imprezy. Panowie z pewnością wybiorą nieśmiertelne piwo, wódkę lub whisky. Panie natomiast, jako delikatniejsza płeć, z pewnością skuszą się na koktajle oferowane w lokalach. Jeżeli impreza będzie odbywała się w domu, można zakupić kilka butelek różnych trunków i wyczarować z nich bajeczne drinki. Naszym typem na wieczór panieński jest Cosmopolitan. Razem z przyjaciółkami poczujecie się jak bohaterki serialu "Seks w wielkim mieście". Drink jest bardzo łatwy do przyrządzenia: 40 ml wódki czystej, 30 ml triple sec lub cointreau (likier pomarańczowy), 60 ml soku żurawinowego, plasterek cytryny. Wszystkie składniki należy wlać na lód do shakera (jeżeli nie masz shakera, może być czysty słoik z zakrętką), energicznie wymieszać, przelać do kieliszka koktajlowego, a do środka wrzucić plasterek cytryny. Pycha!

Kontrowersje
Najczęściej przeciwko wieczorowi kawalerskiemu buntują się oczywiście kobiety. No cóż, taka już nasza natura, że jesteśmy zazdrosne, a każda kobieta w zasięgu naszego mężczyzny stanowi dla Nas potencjalne zagrożenie. Nie warto niczego zabraniać (w granicach rozsądku oczywiście), ponieważ to właśnie Nam ta osoba za kilka dni będzie ślubowała dozgonną miłość. Dajmy więc sobie wolną rękę i cieszmy się tą ostatnią niezapomnianą nocą wolności, bo panną i kawalerem nie będziemy już nigdy.