Artykuły powiązane

 Na przełomie ostatniego dziesięciolecia rynek usług ślubnych zmienił się nie do poznania. Dawniej przygotowując swój ślub para młoda nie rozpatrywała w połowie tylu spraw co współcześnie. Obecnie dzień ślubu i wesela rozłożony jest niejako na części pierwsze. Każda godzina (żeby nie powiedzieć minuta) jest dokładnie przemyślana. Każdy wybór dokonany po długim zastanowieniu. Wszystko po to, aby ten dzień był wyjątkowy, najpiękniejszy i niezapomniany.

 Przygotowując scenariusz dnia ślubu na waszej liście nie powinno zabraknąć pozycji "dekoracja kościoła". Uroczystość zaślubin wymaga wyjątkowej oprawy. Dekoracja kościoła w dużym stopniu pozwoli na upiększenie tej chwili. Jeżeli chcecie zdjąć sobie problem z głowy powierzcie to zadanie firmie dekoratorskiej. Pracując z profesjonalistami zachowacie pewność, że wszystko będzie wyglądało tak, jak sobie to wymarzyliście.

 Dekorując kościół istotne jest zwrócenie uwagi na jego wygląd. Dekoracja musi współgrać z wnętrzem. Dekoratorzy mając doświadczenie w swoim fachu, podpowiedzą wam najlepsze rozwiązania w zależności od wnętrza kościoła. Najpiękniejsze, ale i najdroższe, są dekoracje z żywych kwiatów. Dużo tańsze będą kwiaty sztuczne (zdarzają się sytuacje, że władze kościelne nie wyrażają zgody na dekorację ze sztucznych kwiatów). Wybór kwiatów żywych do dekoracji wcale nie musi oznaczać ruiny dla portfela. Można zdecydować się na przykład na dekoracje samych ławek. Dzięki temu zabiegowi kościół nabierze prawdziwie ślubnego nastroju. Bardziej wymagający klient może zdecydować się na przykład na girlandy z bluszczu i paproci, ozdobione kwiatami i tiulem, czy duże kompozycje na stojakach ustawione tak, by tworzyły kwiatowy szpaler.

 Oceniając dekorację ołtarza możemy poprzestać na tym co oferuje kościół. Możemy jednak zamówić dodatkową dekorację kwiatową, która po ceremonii zostanie lub będzie zabrana do sali weselnej. Można również udekorować kościół wspólnie z innymi parami, które w danym dniu biorą ślub. Tutaj pozostaje kwestia dogadania się co do wyglądu i kosztów usługi.

 Kropka nad i to dywan, po którym para młoda będzie dumnie kroczyć (czasami posypuje się go płatkami kwiatów) oraz krzesła państwa młodych, które okryte zostają białą tkaniną i przyozdobione kwiatami. Obok prezentujemy przykładowe dekoracje kościołów. Niechaj będą dla was natchnieniem. Dekoracje firmy Artena

Dekoracje Ślubne Paulina Ulińska
Dekoracje firmy Powiedz Tak