Artykuły powiązane

 Piękna suknia ślubna, nienaganna fryzura i perfekcyjnie wykonany makijaż, to nie wszystkie elementy odpowiedzialne za pełen wizerunek panny młodej. Pomoc świadkowej i kilka niezbędnych rzeczy sprawi, że pana młoda będzie błyszczeć przez całą noc.

 Kosmetyki i inne rzeczy, które mogą być potrzebne podczas sesji czy całego wesela najlepiej powierzyć świadkowej lub zaufanej przyjaciółce, która będzie nam towarzyszyła przy poprawkach kosmetycznych. Aby nasz niezbędnik nie przybrał wymiarów pokaźnej walizki, podpowiadamy, co bezwzględnie należy ze sobą mieć w dniu ślubu i wesela.

Makijaż
Większość panien młodych korzysta z oferty profesjonalnych wizażystek, które gwarantują utrzymanie makijażu przez długie godziny. Jednak pierwsze pocałunki z mężem, odbieranie życzeń od wielu gości, a także liczne chwile wzruszenia sprawią, że makijaż może wymagać kilku poprawek. W niezbędniku nie może zatem zabraknąć kredki, pudru w kamieniu, błyszczyku i pomadki oraz chusteczek matujących.

Fryzura
Fryzjerka z pewnością dołoży starań, aby twoje finezyjne upięcie wytrzymało wiele godzin. Nie może jednak przewidzieć szalonych zapędów tanecznych wujków, a także wielu wypadków, jakim zostanie poddana fryzura. Sytuację mogą uratować wsuwki. Przy niewielkiej pomocy tych małych sprzymierzeńców, lakieru do włosów i świadkowej, ujarzmisz niesforne kosmyki, a fryzura będzie wyglądała jak nowa.

Poskromić ból
Chyba nie chciałabyś, aby Twoim głównym wspomnieniem ze ślubu był uporczywy ból głowy. Na każdą dolegliwość czy ewentualność nie możesz się przygotować, ale tabletki przeciwbólowe i rozkurczowe lepiej mieć przy sobie. Jeżeli zażywasz jakieś leki systematycznie, również nie zapomnij ich zapakować.

Ulubiony zapach
Każda kobieta, choćby miała najtrwalsze perfumy na świecie, chętnie odświeży ich zapach po paru godzinach. Dobrym zakupem będzie malutki flakonik ulubionych perfum, który po zużyciu będzie można dołączyć do pamiątek związanych ze ślubem. Dodatkowo zapach będzie was za każdym razem przenosił w ten piękny dzień.

Tańcowała nitka z igłą
O posiadaniu tego drobiazgu w czasie wesela nie trzeba nikogo przekonywać. Koniecznie trzeba posiadać nitkę zbliżoną do koloru sukni ślubnej i garnituru pana młodego. Kiedy zdarzy się drobny wypadek szybka akcja ratownicza pozwoli powrócić do zabawy jak gdyby nic nie nie stało.

Obolałe stopy
Wysoka temperatura (jeżeli wesele odbywa się latem), stres, a także zmęczenie wynikające z intensywnych przygotowań ostatnich tygodni, mogą być przyczyną opuchnięcia stóp. Ciasne buty bardzo szybko staną się przyczyną bolesnych pęcherzy i obtarć. Ulgę przyniosą plastry. Nowoczesne produkty oferują również egzemplarze z opatrunkiem chłodzącym, który przyniesie ukojenie i podniesie nasz komfort.

Pończoszki kuszące
Suknia zazwyczaj jest długa, więc szanse zaciągnięcia pończochy są raczej niewielkie. Może się jednak zdarzyć, że podczas sesji zdjęciowej lub tańców ktoś zahaczy cię obcasem. Szybka zmiana pończoch załatwi sprawę. Jedna para na zapas jest absolutnie konieczna.

Świeży oddech
Świeży oddech to podstawa. Malutkie tic - tacki błyskawicznie zadziałają i mają tylko 2 kalorie!

Ten czas
Wiele kobiet stosuje nowoczesne metody antykoncepcyjne, które pozwalają z dokładnością co do jednego dnia zaplanować miesiączkę. Są jednak panie, które ze względu na stan zdrowia lub przekonania nie stosują środków farmakologicznych, co może przynieść nieprzyjemną niespodziankę w postaci okresu w dniu ślubu. Lepiej być na to przygotowanym, dokładając do niezbędnika podpaski lub tampony. Tak na wszelki wypadek.

Co jeszcze?
Na pewno zawsze i wszędzie sprawdzą się chusteczki higieniczne i pilniczek.

Więcej informacji na temat przygotowania się do ślubu i wesela przeczytasz na forum e-wesele.pl