Artykuły powiązane

tekst: Katarzyna Balcerekwłaścicielka Salonu Sukien Ślubnych i Wizytowych Blanco&Negro oraz Pracowni Krawieckiej. 
foto (5): materiały archiwalne Blanco&Negro

 

„Dzień dobry. Potrzebuję sukienki i mam już dość chodzenia. Niech mnie Pani poratuje, bo szukam i nic odpowiedniego nie mogę dla siebie znaleźć." To prolog do jednego ze „zwyczajnie niezwyczajnych” dni pracy Pracowni Krawieckiej Blanco&Negro. Zza ściany wyłania się krawcowa (głównie z empatii), a następnie konsultantka (głównie z ciekawości). Wychodzę też ja - podekscytowana nowym wyzwaniem i chęcią pomocy, by kolejna kobieta poczuła się piękną.

 


Dzień jak co dzień. Czy na pewno?
Każdy dzień jest inny i na swój sposób wyjątkowy. W Pracowni Krawieckiej Blanco&Negro nie ma czasu na nudę i monotonię. Zbieramy się z rana, aby omówić dzień - zadania, sprawy, umówione przymiarki, bo tak robi każdy profesjonalista. Odbiór kreacji traktujemy jak „wielki dzień”, finalny show, gdyż jest to zwieńczenie wielomiesięcznej pracy. Do samego końca towarzyszą nam emocje.
Choćby nie wiem jak skrupulatnie dzień został zaplanowany, to często w grafiku pracy następują zmiany, bo każdej klientce należy poświęcić tyle czasu ile wymaga sytuacja. Zwieńczeniem pracy i sukcesem jest moment, gdy słyszymy, że kreacja „zdała egzamin”. To największa nagroda.


Jak to robimy?
Wykorzystujemy swój potencjał i mocne strony po to, by każda klientka czuła się pięknie. Dobrze dobrany zespół to zróżnicowana drużyna, bo rozmaitość wzbogaca.
Panowie towarzyszący swoim partnerkom, żonom, córkom także czują się w Salonie komfortowo. Cenimy sobie pierwsze wrażenie i opinię osób towarzyszących. My kobiety z reguły jesteśmy dla siebie krytyczne, zbyt surowe, dlatego potrzebne są nam osoby, które będą krytykować, ale konstruktywnie. Będą widzieć atuty figury, których my same nie dostrzegamy.


Jak to wygląda w praktyce?
Za każdym razem kiedy rozmawiamy z klientkami, wyłapujemy czym dana osoba się wyróżnia i w czym będzie dobrze wyglądała. Reżyserem spotkania jest spontaniczność i nieszablonowe, indywidualne podejście. Po krótkiej rozmowie i kilku pytaniach wiemy czego klientka potrzebuje.
Trzeba mieć talent do dostrzegania zalet u innych osób. Ogromnie ważne są też intuicja i instynkt. Profesjonalizm i wiedza to umiejętności, które są mistrzami pierwszego planu, ale dopiero na finalnym etapie.


Co w maszynie piszczy?
W maszynie krawieckiej piszczeć będzie tylko jedno - dysonans i dysharmonia miedzy naszymi zaletami, cechami a niewłaściwie dobranym ubiorem. Warto zaufać fachowcom, którzy znając się na swojej profesji, w zależności od potrzeb, doradzą, zaprojektują lub skorygują garderobę. I co najważniejsze efekt końcowy podkreśli figurę, doda pewności siebie i sprawi, że poczujesz się wyjątkowo pięknie. I o to w tym wszystkim chodzi!

 

 

Blanco&Negro to nowoczesna marka na szczecińskim rynku, powstała w 2016 roku. Jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich kobiet. Salon w ofercie posiada kreacje nie tylko na ślub i wesele, ale na każdą okazję.
Blanco&Negro to także Pracownia Krawiecka - profesjonalne doradztwo w zakresie doboru stroju, projektowanie, krawiectwo artystyczne i szycie na miarę, z zachowaniem najwyższego kunsztu i jakości. BĄDŹ NASZĄ INSPIRACJĄ!


pl. Zwycięstwa 1 (róg św.Wojciecha), Szczecin

tel. + 48 508 578 073

tel. + 48 502 920 922 (Katarzyna)

e-mail: salon@blanconegro.pl