Artykuły powiązane

Bajkowa Księżniczka, Aniołek, Marysieńka, Scarlett O’Hara. Każda panna młoda chciałaby poczuć się wyjątkowo. W dniu ślubu wszystkie oczy będą zwrócone na Nią, więc nic w tym dziwnego, że chce wtedy wyglądać nietuzinkowo i pięknie. Marzenia jednak trzeba weryfikować obiektywnie analizując własną figurę. Choć w modzie ślubnej królują opinające gorsety i wielkie drapowane spódnice, to nie one najsprytniej rzeźbią sylwetkę. Sztuka kamuflażu wbrew pozorom nie jest trudna. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka trików, które skutecznie wymodelują sylwetkę.

Kilka kilogramów "odejmą":

 • Wyszczuplające zaszewki
 • Wydłużające sylwetkę pionowe i ukośne cięcia
 • Warstwy, półprzejrzyste (koronkowe) narzutki i szale
 • Głębokie, długie dekolty
 • Lekkie, lejące tkaniny
 • Drobne wzory

  Parę centymetrów dodadzą nam:

 • Marszczenia, drapowania, zakładki, szczypanki
 • Duże oraz poziome desenie
 • Tkaniny połyskujące (satyna, atłas, tafta)
 • Wzory wyszywane metalicznymi nićmi

  Mocno zdobiona góra sukienki skutecznie odwraca uwagę od szerokich bioder. Pierwsze skrzypce grają wtedy ramiona i dekolt. W zależności od natężenia i kształtu mogą akcentować lub maskować określone części ciała, sprawiając, że sylwetka nabierze odpowiednich proporcji. Gorset bez ramiączek lub z wiązaniem na szyji optycznie może powiększyć biust. Wymaga on jednak odpowiedniego stanika lub specjalnych wkładek sylikonowych (sprawdzone!). Chcąc mieć łabędzią szyję włóżmy kreację z dekoltem w kształcie litery "V". Efekt spotęguje naszyjnik na cienkim i długim łańcuszku oraz długie, efektowne kolczyki. Spięte do góry włosy wydłużą twarz.

  Szerokie biodra można ukryć również pod fantazyjnie udrapowanym, szerokim dołem sukni. Zakryje on również zbyt mocno zbudowane nogi.

  Koronkowe rękawy, narzutka, szale ukryją pełne ramiona.

  Długa suknia o klasycznym kroju podkreśla naturalną budowę ciała. Pęknięcie na udzie i głęboki dekolt dodatkowo wyszczupli sylwetkę i doda jej seksapilu.

  Bardzo ważny jest kolor kreacji. Odpowiednio dobrany podkreśli urodę i uwydatni zalety figury. Biały wcale nie poszerza i pamiętajmy, że mamy różne odcienie bieli - mleczną (biel cynkowa) i błękitną (tytanowa biel). Ecru też ma swoje odcienie - owcza, wielbłądzia wełna, latte, wanilia, cytrynka. Kolor stroju nie powinien powielać koloru skóry (będzie zlewać się z karnacja).

  Jak w każdej kreacji, także suknia panny młodej nie obejdzie się bez dodatków. Buty, rękawiczki, welony, wianki, naszyjniki, bukiet. Dzięki nim podkreślamy, kontrastujemy, ozdabiamy i przede wszystkim uzupełniamy strój! W tym wyjątkowym dniu nie bójcie się realizować swoich marzeń!

  Anna "Gielar" Gregorczyk
  Projektantka mody, stylistka
  Centrum Stylizacji "AGG"