Artykuły powiązane

Wyjątkowa kreacja na wyjątkową chwilę

 Wybór i zakup sukni ślubnej to wydarzenie niezwykle istotne w życiu każdej przyszłej panny młodej. Pierwszy etap to wnikliwe śledzenie najnowszych trendów w modzie ślubnej, przeglądanie kolekcji firm w branżowych czasopismach oraz w Internecie. Zwykle właśnie wtedy następuje wstępna selekcja i powstaje wyobrażenie jak powinnyśmy wyglądać w tym najpiękniejszym dniu naszego życia. Jednak nasze wyobrażenia mogą polegnąć w gruzach w zderzeniu z rzeczywistością.

 Podstawowym kryterium wyboru naszej suknie powinna być zasada, że suknia powinna nas ubrać, a nie przebrać. Powinnyśmy czuć się w naszej kreacji komfortowo, nic nie powinno nam przeszkadzać, ani drażnić. Odpowiednio dobrana i dopasowana suknia powinna podkreślać i eksponować zalety sylwetki oraz tuszować jej mankamenty.

 Najlepszym rozwiązaniem przy wyborze sukni jest oddanie się w ręce profesjonalistów z salonów mody ślubnej. Osoby te, dysponujące odpowiednim doświadczeniem, powinny służyć nam swoją radą sugerując pewne rozwiązania, podpowiadając jaka kolorystyka i fasony pasują do nas najbardziej, a z których powinnyśmy zrezygnować. Oczywiście zawsze ostatnie słowo należy do panny młodej.

 Jeżeli panna młoda nie jest osobą zdecydowaną (a zazwyczaj każda ma wątpliwości i potrzebuje zaufanego doradcy) powinna wybrać się na ślubne zakupy w towarzystwie bliskiej osoby: druhny, przyjaciółki lub rodziców. Coraz częściej zdarza się, że ostatecznego wyboru panna młoda dokonuje w towarzystwie przyszłego męża.

 Poszukując sukni możemy skorzystać z firmowych salonów ślubnych, gdzie będziemy wybierać wśród gotowych modeli. Tutaj będzie można od razu przymierzyć wybraną kreacje i zweryfikować swój wybór. Zamówienie sukni w firmowym salonie gwarantuje, że odbierzemy model identyczny z oryginałem, a suknie będzie uszyta z dobrej jakości materiału, z odpowiednimi dodatkami.

 Oprócz salonów firmowych istnieją również ślubne pracownie krawieckie oraz studia mody specjalizujące się w szyciu kreacji ślubnych, uwzględniające upodobania panny młodej oraz jej szczególne wymagania. Tutaj z pewnością będziecie mogły zrealizować swoje najskrytsze marzenia dotyczące ślubnej kreacji. Projektowanie sukni przez stylistę wymaga wzajemnej współpracy na każdym etapie tworzenia sukni. Panna młoda decydująca się na takie rozwiązanie będzie musiała liczyć się z częstszymi spotkaniami ze stylistą i krawcową, niż w przypadku zamówienia gotowego modelu.

 Pamiętajmy, że poszukiwania sukni należy rozpocząć nie później niż na trzy miesiące przed ustaloną datą ślubu. Z pewnością nawet na miesiąc przed ślubem niejedna panna znajdzie właściwy strój, tyle tylko, że wówczas wybór będzie znacznie ograniczony (w grę będą wchodziły tylko gotowe modele).

Pamiętaj, że:
• Termin realizacji zamówienia waha się od dwóch do czterech miesięcy
• Zwykle po odebraniu sukni niezbędne są małe korekty
• Większość par decyduje się na ślub między marcem a październikiem. Wówczas wydłuża się okres oczekiwania na realizacje zamówienia