Artykuły powiązane

 Choć jestem zwolenniczką odważnych i oryginalnych dekoracji weselnych i choć uwielbiam się bawić kolorami, to kolor biały jest tym, do czego powracam najchętniej. Zdecydowanie biel króluje na polskich uroczystościach weselnych. Statystyki pokazują, że co druga para decyduje się właśnie na ten kolor. Dlatego w tym numerze Uroczystości pozwolę sobie opowiedzieć o tej pięknej barwie.

 Nie ma nic piękniejszego niż Panna Młoda w bieli. Tradycja i elegancja w jednym. Czy to będzie czysta biel, czy też z nutą wanilii jest to kolorystyka wzbudzająca zachwyt, a także dostarczająca wielkich wzruszeń podczas ceremonii kościelnych. Jeżeli decydujemy się na ustrojenie kościoła, to najlepszym wyborem będzie kolor biały, który stworzy niepowtarzalną atmosferę i nastrój. Tańsza wersja to sztuczne kwiaty na stojakach w koszach lub donicach. Kwiaty wykonane są z materiału a nie z plastiku jak to w danych czasach miało zwyczaj. Taki wystrój wygląda bardzo dobrze, ceny nie są wysokie, dlatego możemy sobie pozwolić na większą liczbę dekoracji. Dzięki temu kościół będzie bogato przyozdobiony. Oczywiście dla zwolenników natury, a przede wszystkim dla tych, którzy chcą przeznaczyć większy budżet na dekoracje polecam żywe kwiaty. Małe bukieciki przypięte do ławek, biały dywan, płatki róż rozsypane wzdłuż dywanu, piękne i bogate bukiety przy ołtarzu, a do tego świece.

 Jeżeli chodzi o dekoracje sali weselnej w kolorze białym czy to będzie piękne wnętrze czy też sala na działkach to jasna kolorystyka rozświetli ciemne pomieszczenie, doda blasku i sprawi, że każda osoba zaproszona poczuje się odświętnie. Jest coś wyjątkowego i magicznego w tym kolorze. Kiedy pracuję z tą barwą uwielbiam patrzeć jak wnętrze przechodzi metamorfozę. Na sufitach delikatny tiul i białe kule kwiatowe. Na stołach piękne taśmy perłowe, mieniące się w różnych odcieniach bieli, serwetki powiązane wstążkami, w wazonach białe kwiaty, a wszystkie krzesła udekorowane organzą, Efekt zawsze zaskakuje mnie pozytywnie. Czuję się jakbym stworzyła małe arcydzieło. Mam wrażenie, że biel onieśmiela, wymusza eleganckie i odświętne zachowanie. Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale jak ślub to nie może zabraknąć odcieni bieli.

Olga Kuriata
Powiedz Tak
Centrum Usług Ślubnych